Policyjna profilaktyka w ramach akcji "Lato w mieście" - Aktualności - KPP w Piasecznie

Aktualności

Policyjna profilaktyka w ramach akcji "Lato w mieście"

Data publikacji 02.07.2019

Dzielnicowi asp. szt. Wojciech Tymiński oraz sierż. szt. Tomasz Trawiński przeprowadzili zajęcia dotyczące bezpiecznych zachowań dla ponad 120 uczestników akcji "Lato w mieście" zorganizowanej w Piasecznie. Zajęcia odbyły się w ramach ogólnopolskiej kampanii pod nazwą „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.

Dzieci uczestniczące w tegorocznej akcji "Lato w mieście" zorganizowanej w Szkole Podstawowej nr 5 w Piasecznie, odwiedzili policjanci w ramach prowadzonych przez siebie działań profilaktycznych. Grupa 120 uczestników wypoczynku w mieście, dowiedziała się o podstawowych środkach ostrożności związanych z letnim wypoczynkiem nad wodą. Dzieci uczyły się numeru alarmowego 112 oraz sposobu jak prawidłowo należy wzywać pomocy!

Była też między innymi mowa o właściwym wyposażeniu i zachowaniu młodego rowerzysty, oraz o tym w jaki sposób zachować się w kontaktach z osobami obcymi i zwierzętami.

Spotkanie z nami było też dla najmłodszych okazją do zapoznania się policyjną służbą. Zajęcia poprowadzili piaseczyńscy dzielnicowi asp. szt. Wojciech Tymiński i sierż.szt. Tomasz Trawiński, a także nadkom. Jarosław Sawicki.

js