"Lato w mieście" z udziałem piaseczyńskich policjantów - Aktualności - KPP w Piasecznie

Aktualności

"Lato w mieście" z udziałem piaseczyńskich policjantów

Data publikacji 26.06.2019

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Józefosławiu dowiedzieli się jak bezpiecznie spędzać wakacje w różnych miejscach. Policyjny profilaktyk przypomniał im zasady prawidłowych zachowań i radził jak unikać zagrożeń oraz szukać pomocy w trudnych sytuacjach. Wśród wielu tematów zajęć było zarówno bezpieczeństwo nad wodą, zagrożenia podczas zorganizowanych wyjazdów, a także zasady ostrożności na drogach, czy w sieci. Wszstko to w ramach akcji "Lato w mieście".

Policjant piaseczyńskiej komendy zajmujący się profilaktyką społeczną Pan asp. szt. Maciej Blachliński oraz Pan dzielnicowy sierż. szt. Mariusz Wilewski spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej w Józefosławiu, gdzie prowadzona jest wakacyjna akcja "Lato w mieście". Tematem zajęć w każdej z grup było bezpieczeństwo w czasie wakacji. Funkcjonariusze wskazali zagrożenia, na które można narazić się poprzez nieostrożne zachowanie na drodze, podczas pobytu nad wodą, czy w kontaktach z nieznajomymi lub nowopoznanymi osobami. Starsi uczniowie przypominali sobie także zasady zachowania w sieci oraz zagrożenia płynące z używania niebezpiecznych substancji.

Policjanci zachęcali do rozważnego zachowania w każdym miejscu i życzyli udanych wakacji bez niebezpiecznych sytuacji. Zapewnili też o stałej gotowości policjantów do pomocy i dbania o bezpieczeństwo wszystkich wypoczywających.


 

js