Areszt dla 29- latka podejrzewanego o dokonanie rozboju - Aktualności - KPP w Piasecznie

Aktualności

Areszt dla 29- latka podejrzewanego o dokonanie rozboju

Data publikacji 29.05.2019

Policjanci z piaseczyńskiej patrolówki zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o kradzież perfum w jednej z drogerii. Okazało się, że był on również poszukiwany jako sprawca rozboju dokonanego na dworcu PKP w Piasecznie. Decyzją sądu mężczyzna został tymczasowo aresztowany.

Policjanci z wydziału prewencji w Piasecznie zostali wezwani do jednego ze sklepów w centrum miasta, gdzie miało dojść do kradzieży znacznej ilości markowych perfum.

Policjanci zatrzymali w tej sprawie 29- latka i od razu rozpoznali w nim poszukiwanego mężczyznę, który dokonał rozboju przy dworcu PKP w Piasecznie.

Wydarzenie to miało miejsce w drugiej połowie maja, i jak wynika z policyjnych ustaleń, do jednego z oczekujących pasażerów podszedł mężczyzna i zażądał wydania telefonu komórkowego. Gdy spotkał się z odmową, zaatakował swoją ofiarę.

Zatrzymany 29- latek trafił do policyjnej celi. Prowadzone w tej sprawie postępowanie i zebrany materiał dowodowy zakończył się skierowaniem do prokuratora, a następnie do sądu wniosku o zastosowanie wobec mężczyzny środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania, do którego sąd się przychylił.

Przypominamy, że przestępstwo rozboju zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 12.


 

js