Aktualności

Złotokłos- kolejny etap programu "Piaseczno, bezpieczne miasto, bezpieczna gmina"

Data publikacji 05.05.2019

W ramach akcji prowadzonej przez piaseczyńską policję i władze Piaseczna, od kilku tygodni systematycznie odbywają się spotkania z seniorami. Piąte spotkanie odbyło się tym razem w Złotokłosie. Zebranych powitał tutejszy wieloletni dzielnicowy Pan mł.asp. Zbigniew Zając.

– Oszuści wykorzystujący metodę “na wnuczka” i “na policjanta” są wciąż aktywni dlatego postanowiliśmy przypomnieć seniorom o zasadach, których trzeba przestrzegać aby nie  zostać oszukanym – powiedział Pan dzielnicowy. Przypomniał również jak reagować, gdy widzimy osoby obce. Dużo czasu poświęciliśmy również roli jaką odgrywa wzajemna komunikacja i walka z obojętnością społeczną. Nie bójmy się reagować i informujmy o każdym niepokojącym zjawisku odpowiednie służby.

W związku z tym, że metody działania przestępców zmieniają się nieustannie, w tym roku  do spotkań edukacyjnych dodano zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa użytkowania kart płatniczych, które coraz częściej wykorzystują seniorzy w codziennym życiu. Ważnym elementem spotkania była rozmowa i uwagi związane z zagrożeniem w ruchu drogowym.

W spotkaniu uczestniczył również nadkom. Jarosław Sawicki.

Mieszkańcom Złotokłosu dziękujemy za liczny udział i aktywność podczas naszego spotkania.

js