Piaseczno- uroczystości związane ze Świętem Konstytucji 3- Maja - Aktualności - KPP w Piasecznie

Aktualności

Piaseczno- uroczystości związane ze Świętem Konstytucji 3- Maja

Data publikacji 04.05.2019

I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Piasecznie nadkom. Rafał Pałdyna oraz naczelnik wydziału prewencji asp.szt. Robert Oleksiak reprezentowali naszą jednostkę podczas uroczystości związanych z 228 rocznicą uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W ramach obchodów dziś ulicami miasta odbywają się biegi dla różnych grup wiekowych pod nazwą "Piaseczyńska Mila Konstytucyjna".

Uroczystości rozpoczęły się o godzinie 10.00 Mszą Św. W kościele po wezwaniem św. Anny. Następnie władze samorządu miasta i gminy Piaseczno przygotowały uroczystość pod Ratuszem gdzie znajduje się tablica upamiętniająca Marszałka Józefa Piłsudskiego.

Policjantów podczas ceremonii reprezentował I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Piasecznie Pan nadkom. Rafał Pałdyna wraz z naczelnikiem wydziału prewencji Panem asp.szt. Robertem Oleksiakiem. Po złożeniu wieńców i kwiatów goście mieli okazję wysłuchać części artystycznej podczas której wykonywane były pieśni patriotyczne.

Natomiast w dniu dzisiejszym od rana w Piasecznie dla różnych grup wiekowych odbywa się kolejna już edycja zawodów pod nazwą „Piaseczyńska Mila Konstytucyjna”. Całe wydarzenie jest zabezpieczane przez policjantów z naszej jednostki.

js