Aktualności

"Piaseczno bezpieczne miasto, bezpieczna gmina" za nami spotkanie w Żabieńcu

Data publikacji 25.04.2019

Gmina Piaseczno we współpracy z Komendą Powiatową Policji w Piasecznie po raz kolejny prowadzi skierowaną do seniorów akcję edukacyjną “Piaseczno- bezpieczne miasto – bezpieczna gmina" Wczorajsze spotkanie odbyło się w Klubie Seniora w Żabieńcu.

W ramach akcji odbywają się spotkania z seniorami. Czwarte już spotkanie odbyło się tym razem w Żabieńcu. Zebranych powitał Pan Krzysztof Kasprzycki od lat zajmujący się integracją osób dorosłych i starszych na terenie gminy Piaseczno

– Oszuści wykorzystujący metodę “na wnuczka” i “na policjanta” są wciąż aktywni dlatego postanowiliśmy przypomnieć seniorom o zasadach, których trzeba przestrzegać aby nie  zostać oszukanym – powiedział Pan dzielnicowy mł. asp. Michał Malinowski..

W związku z tym, że metody działania przestępców zmieniają się nieustannie, w tym roku  do spotkań edukacyjnych dodano zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa użytkowania kart płatniczych, które coraz częściej wykorzystują seniorzy w codziennym życiu. Ważnym elementnem spotkania była rozmowa i uwagi związane z zagrożeniem w ruchu drogowym.

W spotkaniu udział wziął również  nadkom. Jarosław Sawicki.


 

js