Aktualności

Dzielnicowi na spotkanie z grupą 120 dzieciaków zaprosili policyjnego psa Hubę wraz z przewodnikiem!

Data publikacji 22.03.2019

Pierwsze wiosenne spotkanie dotyczące bezpieczeństwa najmłodszych, zorganizowali asp. szt. Wojciech Tymiński i sierż. szt. Tomasz Trawiński dzielnicowi z Piaseczna. Spotkanie dla grupy 120 dzieciaków odbyło się w przedszkolu nr 10 w Piasecznie. Do udziału policjanci zaprosili również policyjnego psa Hubę wraz z przewodnikiem asp. szt. Sławomirem Krawczykiem!

W ramach zadań profilaktycznych dzielnicowi z Piaseczna zorganizowali zajęcia dla 120 najmłodszych mieszkańców naszego miasta. Podczas spotkania dzielnicowi przypomnieli dzieciom najważniejsze zasady bezpieczeństwa na drogach, podczas zabaw na świeżym powietrzu, a także w kontaktach z osobami obcymi. Funkcjonariusze wyjaśnili także na czym polegają ich codzienne obowiązki i sprawdzili, czy najmłodsi znają numery alarmowe i potrafią wzywać pomoc w razie potrzeby.

Policjanci zaprezentowali także elementy wyposażenia służbowego, które jest wykorzystywane podczas wykonywania codziennych zadań. Największą jednak atrakcją dla dzieciaków okazała się wizyta zaproszonego na spotkanie przewodnika psa tropiącego asp. szt. Sławomira Krawczyka wraz z psem Hubą. Zaprezentowany został krótki pokaz psiej tresury, a także omówione zostały zadania jakie w policji spoczywają na naszych czworonogach!

Mundurowi odpowiedzieli także na liczne pytania uczestników i życzyli im samych bezpiecznych dni, nie tylko na wiosnę. Dzielnicowi, którzy zorganizowali i poprowadzili to wspaniałe spotkanie to asp.szt. Wojciech Tymiński, oraz sierż szt. Tomasz Trawiński.

Dzieciom, wychowawcom i dyrekcji przedszkola dziękujemy za wspaniałe przyjęcie.

js