Jesteśmy dumni z naszych policjantów! - Aktualności - KPP w Piasecznie

Aktualności

Jesteśmy dumni z naszych policjantów!

Data publikacji 15.03.2019

Policjanci z lesznowolskiego komisariatu jako pierwsi podjęli działania ratownicze podczas pożaru warsztatu samochodowego w miejscowości Warszawianka, gdzie spłonęło 6 pojazdów. Pierwszej pomocy mundurowi udzielili również kobiecie i mężczyźnie poszkodowanym w tym zdarzeniu. Policyjne motto "Pomagamy i chronimy" przyświeca nam w codziennej służbie! Jesteśmy dumni, że sierż. Tomasz Wieczorek i sierż. Rafał Elert są wśród nas!

10 marca o godzinie 10.30 policyjna załoga z komisariatu w Lesznowoli w składzie sierż. Tomasz Wieczorek oraz sierż. Rafał Elert zwrócili uwagę na kłęby dymu unoszące się nad jedną z posesji w miejscowości Warszawianka. Policjanci natychmiast znaleźli się w miejscu, gdzie płonął jak się okazało warsztat samochodowy, a ogień swoim zasięgiem objął również sąsiadujący z warsztatem dom. Pilnie wezwano na miejsce załogę pogotowia ratunkowego i straż pożarną.

Mundurowi zauważyli leżącą przed posesją starszą kobietę i bezzwłocznie przystąpili do udzielania jej pierwszej pomocy przed medycznej. Następnie jeszcze przed przybyciem straży, z terenu posesji wyprowadzili mężczyznę, którego oddali w ręce przybyłej już załogi pogotowia ratunkowego. Z uwagi na zatrucie, poszkodowanemu mężczyźnie podano tlen. Kobieta została przewieziona do szpitala.

Policjanci w celu ułatwienia prowadzenia działań gaśniczych siłowo wyważyli bramę posesji. W wyniku pożaru spalił się warsztat samochodowy i sześć pojazdów. Natychmiastowe działania lesznowolskich funkcjonariuszy przyczyniły się do szybkiego przybycia wielu załóg straży pożarnej i uratowaniu budynku mieszkalnego. Postawa którą wykazali się sierż. Tomasz Wieczorek oraz sierż. Rafał Elert zasługuje na najwyższy szacunek, a policyjne motto "Pomagamy i chronimy" przyświeca nam w codziennej służbie.

js