Aktualności

Warsztaty o bezpieczeństwie dla uczniów w Prażmowie i w Piasecznie "Stop przemocy, stop mowie nienawiści"

Data publikacji 19.02.2019

W Piasecznie i w Prażmowie podczas kilkugodzinnych warsztatów policjanci przybliżyli uczestnikom zasady bezpiecznego korzystania z Internetu i zagrożeń z nim związanych. Była mowa o przemocy i odpowiedzialności prawnej osób nieletnich. Program realizujemy pod nazwą "Stop przemocy, stop mowie nienawiści"

W Szkole Podstawowej w Prażmowie, a także w Piasecznie w SP 1 oraz ZS 1 z uczniami spotkali się policjanci realizujący zadania z zakresu profilaktyki. W kilku cyklach przeprowadzono warsztaty w trakcie których rozmawialiśmy na temat zagrożeń w Internecie. Uczniowie na przykładach poznali różnice pomiędzy zwykłą przemocą a cyberprzemocą. Zapoznali się z najczęstszymi formami, jakie przybiera cyberprzemoc, a także poznali zasady bezpiecznego korzystania z Internetu, tak aby nie stać się ofiarą cyberprzemocy. Uczniowie dowiedzieli się, jak powinien zachować się świadek cyberprzemocy oraz co zrobić, gdy sami staną się ofiarą przemocy przy użyciu nowych technologii.

Tematem spotkań profilaktycznych była też m.in. odpowiedzialność prawna osób nieletnich. W trakcie spotkań uczniowie otrzymali cenne wskazówki, do kogo należy zwrócić się o pomoc i gdzie szukać wsparcia w przypadku problemów związanych z cyberprzemocą lub gdy staną się ofiarą jakiegoś przestępstwa.

 

js