Aktualności

Warsztaty o zagrożeniu narkomanią i przemocą wśród młodzieży szkolnej! "Stop przemocy, stop mowie nienawiści"

Data publikacji 12.02.2019

Wczoraj i dzisiaj policjanci z Piaseczna prowadzą warsztaty o zagrożeniu narkomanią oraz przemocą wśród młodzieży. Tym razem zajęcia odbywają się w Zespole Szkół nr 1 w Piasecznie. W dwudniowych zajęciach udział wezmą wszyscy uczniowie pierwszych klas technikum. Program realizujemy pod nazwą "Stop przemocy, stop mowie nienawiści"

Narkotyki, narkomania to tematy, które policjanci coraz częściej poruszają podczas spotkań z młodzieżą. O tym, jakim są one zagrożeniem dla zdrowia, czy funkcjonowania młodego człowieka w szkole czy w rodzinie rozmawiamy podczas zajęć.

Policjanci mówią również o aspektach prawnych w tym odpowiedzialności karej dotyczącej wszelkich aspektów związanych ze środkami odurzającymi.

Podczas dwudniowych warsztatów przeznaczonych dla uczniów pierwszych klas technikum z Zespołu Szkół nr 1 w Piasecznie, omawiane są między innymi liczne przykłady - w tym te z jakimi policjanci zetknęli się osobiście na terenie powiatu piaseczyńskiego.

Spotkania prowadzone przez policjantów mają również uzmysłowić uczniom, że przezorność, ograniczone zaufanie, i świadomość to cechy które powinien mieć w sobie każdy człowiek, który na swojej drodze spotka się z propozycją zażycia narkotyku!

Policjanci przygotowali także prezentację dotyczącą walki o wyrwanie się z uzależnienia od środków odurzających. Kolejnym poruszanym podczas warsztatów tematem jest przemoc zarówno ta fizyczna, jak i ta wirtualna. Wpływ przemocy, ich siła często kończą się tragicznie. O tych trudnych sprawach warto i trzeba rozmawiać, o czym świadczy zaangażowanie uczniów podczas przeprowadzanych zajęć. Projekt ten realizowany jest przez nasza jednostkę policji pod nazwą "Stop przemocy, stop mowie nienawiści"

Ze strony policji warsztaty prowadzi nadkom. Jarosław Sawicki.

 

js