Aktualności

Warsztaty o zagrożeniu narkomanią i przemocą wśród młodzieży szkolnej!

Data publikacji 12.02.2019

Wczoraj i dzisiaj policjanci z Piaseczna prowadzą warsztaty o zagrożeniu narkomanią oraz przemocą wśród młodzieży. Tym razem zajęcia odbywają się w Zespole Szkół nr 1 w Piasecznie. W dwudniowych zajęciach udział wezmą wszyscy uczniowie pierwszych klas technikum.

Narkotyki, narkomania to tematy, które policjanci coraz częściej poruszają podczas spotkań z młodzieżą. O tym, jakim są one zagrożeniem dla zdrowia, czy funkcjonowania młodego człowieka w szkole czy w rodzinie rozmawiamy podczas zajęć.

Policjanci mówią również o aspektach prawnych w tym odpowiedzialności karej dotyczącej wszelkich aspektów związanych ze środkami odurzającymi.

Podczas dwudniowych warsztatów przeznaczonych dla uczniów pierwszych klas technikum z Zespołu Szkół nr 1 w Piasecznie, omawiane są między innymi liczne przykłady - w tym te z jakimi policjanci zetknęli się osobiście na terenie powiatu piaseczyńskiego.

Spotkania prowadzone przez policjantów mają również uzmysłowić uczniom, że przezorność, ograniczone zaufanie, i świadomość to cechy które powinien mieć w sobie każdy człowiek, który na swojej drodze spotka się z propozycją zażycia narkotyku!

Policjanci przygotowali także prezentację dotyczącą walki o wyrwanie się z uzależnienia od środków odurzających. Kolejnym poruszanym podczas warsztatów tematem jest przemoc zarówno ta fizyczna, jak i ta wirtualna. Wpływ przemocy, ich siła często kończą się tragicznie. O trudnych sprawach warto i trzeba rozmawiać, o czym świadczy zaangażowanie uczniów podczas przeprowadzanych zajęć.

Ze strony policji warsztaty prowadzi nadkom. Jarosław Sawicki.

 

js