Kolizje, pościg, narkotyki i nielegany pobyt - Aktualności - KPP w Piasecznie

Aktualności

Kolizje, pościg, narkotyki i nielegany pobyt

Data publikacji 06.02.2019

Policjanci z Lesznowoli po pościgu zatrzymali 27- letniego kierowcę hondy, który spowodował dwie kolizje drogowe. Okazało się, że prowadzony przez niego pojazd nie posiadał badań technicznych i obowiązkowego ubezpieczenia. W pojeździe oraz w organizmie kierowcy ujawniono metaamfetaminę. Ponadto po sprawdzeniu w policyjnym systemie informatycznym wykazano, że obywatel Wietnamu przebywa w Polsce nielegalnie.

Było tuż przed północą, gdy policjanci z komisariatu w Lesznowoli zauważyli kierującego Hondą, który na widok radiowozu przyspieszył. Policjanci bezzwłocznie ruszyli za hondą. Styl jazdy kierującego hondą nie napawał optymizmem. Najpierw uderzył w budynek, wycofał i z piskiem opon ruszył dalej.

Policyjny pościg zakończył się dla niego na jednym z przydrożnych słupków. Funkcjonariusze natychmiast obezwładnili jak się okazało 27- letniego obywatela Wietnamu. Prowadzony przez niego pojazd nie posiadał obowiązkowego ubezpieczenie i badań technicznych. Podczas szczegółowej kontroli wnętrza hondy policjanci ujawnili porcję metamfetaminy, co skutkowało przewiezieniem go do szpitala celem badania na zawartość środków odurzających w jego organizmie.

To jednak nie wszystko. Po sprawdzeniu jego danych w policyjnym systemie informatycznym ustalono, że mężczyzna na terenie Polski, jak całej Unii Europejskiej przebywa nielegalnie. Usłyszał już dwa zarzuty karne, za spowodowanie kolizji drogowej i prowadzenie pojazdu pod wpływem środków odurzających.

Został on przekazany funkcjonariuszom Straży Granicznej celem wszczęcia procedury deportacyjnej.

js