Kradzionym autem jazdę skończyli na kościelnym ogrodzeniu - Aktualności - KPP w Piasecznie

Aktualności

Kradzionym autem jazdę skończyli na kościelnym ogrodzeniu

Data publikacji 04.02.2019

Policjanci z komisariatu w Górze Kalwarii o godzinie 3.00 w nocy otrzymali informację o kradzieży pojazdu. Już po kilkunastu minutach funkcjonariusze odnaleźli samochód, a także 17 i 19- latków podejrzewanych o kradzież. Każdy z nich miał ponad promil alkoholu w organizmie. Niestety to kolejne młode osoby zatrzymane podczas tegorocznych ferii.

W niedzielę o godzinie 3.00 policjanci z komisariatu w Górze Kalwarii otrzymali zgłoszenie od mieszkańca pobliskiej miejscowości o kradzieży daewoo matiza. Kradzieży pojazdu dokonano z terenu posesji.

Policyjny patrol już po kilkunastominutowych poszukiwaniach zauważył matiza wbitego w przykościelne ogrodzenie. Wewnątrz samochodu, znajdowali się dwaj młodzi mężczyźni. 17 i 19 latkowie byli pijani. Badanie wykazało, że obaj mieli po ponad promil alkoholu.

Usłyszeli już oni zarzuty za dokonanie kradzieży, a starszy z nich dodatkowo za kierowanie pod wpływem alkoholu. Niestety tylko podczas pierwszego tygodnia ferii policjanci zajmowali się aż 7 młodymi osobami, które wpadły w konflikt z prawem na terenie powiatu piaseczyńskiego. Przed kilkoma dniami była to sprawa trzech piętnastolatek, które dokonały kradzieży w centrum handlowym na Mokotowie, oraz dwójki piętnastolatków, którzy skradli w supermarkecie alkohol, orzeszki i klocki lego.

js