Zimowiska z piaseczyńskimi dzielnicowymi - Aktualności - KPP w Piasecznie

Aktualności

Zimowiska z piaseczyńskimi dzielnicowymi

Data publikacji 30.01.2019

Dzielnicowi z Piaseczna przeprowadzili zajęcia związane z bezpieczeństwem w czasie zimowego wypoczynku. Uczestnikami spotkania byli uczestnicy ferii zorganizowanych w Szkole Podstawowej nr 5. Asp.szt. Wojciech Tymiński oraz sierż.szt. Tomasz Trawiński przypominali zasady właściwych zachowań nie tylko podczas zabaw, ale również w sieci i reagowania na zagrożenia.

Bezpieczeństwo, dzieci i młodzieży, w czasie ferii zimowych jest dla policjantów ważnym elementem profilaktyki. Dzielnicowi z piaseczyńskiej komendy przeprowadzają zajęcia z tej dziedziny w placówkach oświatowych, które podczas ferii zorganizowały wypoczynek dla najmłodszych.

Wczoraj, podczas dwóch oddzielnych zajęć policjanci przypominali uczniom zasady alarmowania i wzywania pomocy poprzez numer alarmowy 112, a także co robić, aby w czasie wolnym od zajęć nie narazić się na zagrożenia. Przypomniane zostały zasady korzystania z internetu, a szczególnie nie zawsze odpowiednich gier. Wzywano do spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu, np. na Górkach Szymona i bezpieczeństwa na stoku, na sankach czy na lodowisku.

Zwrócona została uwaga na miejsca zimowych zabaw i właściwe reagowanie na osoby obce. W zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym przypomniano, jak poruszać się na chodnikach i przejściach dla pieszych.

Uczestnicy spotkania mieli też okazję poznać zadania policjantów, szczególnie w czasie takich dni, jak ferie zimowe. Dzielnicowi zapewnili, że w każdej sytuacji zagrożenia, właśnie u policjantów mogą znaleźć pomoc. Drugą część spotkania dla każdej z grup zorganizowała Straż Miejska, która w szkolnej hali sportowej zorganizowała dla uczestników ferii szkolenie w profesjonalnym Miasteczku Ruchu Drogowego.

Ze strony policji w spotkaniu uczestniczyli: asp.szt. Wojciech Tymiński, sierż.szt. Tomasz Trawiński oraz nadkom. Jarosław Sawicki.

js