Aktualności

"Bezpieczne Ferie" czyli spotkania policjantów z uczestnikami zimowego wypoczynku

Data publikacji 28.01.2019

Policjanci z Komendy Powiatowej w Piasecznie podczas ferii poprowadzą zajęcia związane z bezpieczeństwem w czasie zimowego wypoczynku. Uczestnikami spotkań będą uczniowie z zimowisk organizowanych w szkołach na terenie powiatu piaseczyńskiego.

Bezpieczeństwo najmłodszych w czasie ferii zimowych jest dla policjantów ważnym elementem corocznej profilaktyki. Funkcjonariusze piaseczyńskiej komendy przeprowadzają zajęcia z tej dziedziny w placówkach oświatowych. Także od dziś takie zajęcia będą prowadzone w szkołach w których zorganizowany został wypoczynek najmłodszych.

Uczestnicy dowiedzą się co robić, aby w czasie wolnym od zajęć nie narazić się na zagrożenia. Przypomniane zostaną zasady zachowania podczas wyjazdów, w domu i na drodze.

Zwrócimy uwagę na miejsca zimowych zabaw i właściwe reagowanie na osoby obce.  Funkcjonariusze na każdym takim spotkaniu sprawdzą także, czy dzieci znają numer alarmowy 112 i czy potrafią wezwać pomoc w razie potrzeby. W zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym podczas zajęć przypominamy, jak prawidłowo podróżować samochodem i zachęcamy do używania elementów odblaskowych podczas każdej pieszej podróży.

Pierwsze dwa spotkania dotyczące zimowisk, przeprowadzone zostały w Specjalnym Ośrodku Szkolno- Wychowawczym w Piasecznie. Zostały one zaplanowane przez tutejszą dzielnicową Panią asp.szt. Edytę Stolarską. Natomiast dzisiejsze zajęcia w Szkole Podstawowej numer 5 w Piasecznie, poprowadzi dzielnicowy Pan sierż.szt. Tomasz Trawiński.

js