"Piaseczno, bezpieczne miasto, bezpieczna gmina" - Aktualności - KPP w Piasecznie

Aktualności

"Piaseczno, bezpieczne miasto, bezpieczna gmina"

Data publikacji 23.01.2019

Za nami pierwsza w tym roku debata w ramach programu „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie- możesz mieć na nie wpływ. Spotkanie na które bardzo licznie stawili się mieszkańcy, było również okazją do zainicjowania działań pod nazwą „Piaseczno, bezpieczne miasto, bezpieczna gmina” jest to wspólna inicjatywa policji i samorządu, którą będziemy realizować przez cały 2019 rok.

W piaseczyńskim Domu Kultury odbyła się wczoraj pierwsza w tym roku debata społeczna w ramach kampanii „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie- możesz mieć na nie wpływ”. Omówiono najważniejsze zadania i działania jakie zostaną podjęte wobec najistotniejszych spraw i zagadnień związanych z bezpieczeństwem mieszkańców Piaseczna. Jako priorytetowe zostaną wprowadzone lekcje i spotkania dotyczące „mowy nienawiści” i przemocy zarówno tej fizycznej jak i tej wyrażanej często za pomocą internetowego hejtu.

Podczas debaty dużo uwagi poświęcono także zagadnieniom związanym z ruchem drogowym. Tu zwrócono szczególną uwagę na wzmożenie działań prewencyjnych. Bo 84 wypadki drogowe i śmierć 22 osób stawia nasz powiat w niechlubnej czołówce.

Oddzielna część spotkania poświęcona była zapoznaniu i propagowaniu wśród mieszkańców Piaseczna Krajowej Mapy Zagrożeń. O jej działaniu i przydatności opowiadał asp.szt. Maciej Blachliński, który w piaseczyńskiej policji odpowiada za jej prawidłowe funkcjonowanie.

W swoich słowach obecni na spotkaniu Zastępca Burmistrza Piaseczna Pani Hanna Kułakowska – Michalak oraz Zastępca Komendanta Powiatowego w Piasecznie Pan nadkom. Rafał Pałdyna podkreślali wagę prowadzonych działań profilaktycznych i współpracy mieszkańców z policją i samorządem dla dobra wspólnego jakim jest Bezpieczeństwo. Spotkanie w Domu Kultury stało się też okazją do zainicjowania tegorocznej kampanii społecznej realizowanej wspólnie przez samorząd Piaseczna i Komendę Powiatową pod nazwą „Piaseczno, bezpieczne miasto, bezpieczna gmina”.

W spotkaniu ze strony policji udział wzięli również piaseczyńscy dzielnicowi: asp.szt. Edyta Stolarska, sierż.szt. Marzena Plisińska, asp.szt. Krzysztof Floras, mł.asp. Zbigniew Zając oraz nadkom. Jarosław Sawicki.

js