Policyjnym bmw poprowadzili pilny pilotaż do szpitala - Aktualności - KPP w Piasecznie

Aktualności

Policyjnym bmw poprowadzili pilny pilotaż do szpitala

Data publikacji 07.01.2019

Policjanci z wydziału ruchu drogowego, którzy pełnili wczoraj służbę radiowozem marki bmw, czyli nowym nabytkiem polskiej policji, poprowadzili przez 50 kilometrów pilotaż, którego celem było jak najszybsze dotarcie lekarza do kobiety wymagającej pilnej operacji zagrażającej jej życiu!

Tuż przed 11.00 policjanci z piaseczyńskiej drogówki, którzy pełnili służbę na drodze krajowej numer 79 zostali poinformowanie przez jednego z kierowców, że jest lekarzem. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie informacja i prośba jaką przekazała policyjnej załodze.

Mężczyzna ten został bowiem wezwany przez ordynatora jednego z warszawskich szpitali do pilnego przybycia i poprowadzenie skomplikowanej operacji, której wymagała 75- letnia pacjentka, a każda minuta zwłoki stanowiła zagrożenie dla jej życia. Policyjna załoga w składzie st.sierż. Marlena Majcher i mł. asp. Paweł Szczepański natychmiast o zaistniałej sytuacji poinformowali oficera dyżurnego.

Decyzja mogła być tylko jedna. Z miejscowości Coniew do centrum Warszawy przez 50 kilometrów policjanci poprowadzili pilotaż pojazdu którym poruszał się lekarz. Bezpieczne i szybkie dotarcie do szpitala było możliwe dzięki umiejętności policyjnego kierowcy, jak również dzięki doskonałemu radiowozowi, którym dysponowali policjanci. Bmw- najnowszy nabytek polskiej policji sprawdził się doskonale!.

Z naszych informacji wynika, że lekarz dotarł na czas, przeprowadził operację, zapewniając właściwą pomoc.  Mamy satysfakcję że motto „Pomagamy i chronimy” to nie tylko słowa, kierujemy się nim w naszej codziennej służbie.

js