Aktualności

Dwudniowe warsztaty o zagrożeniu narkomanią wśród młodzieży szkolnej!

Data publikacji 04.01.2019

Zagrożenia związane ze środkami odurzającymi to temat cyklu spotkań zorganizowanego dla uczniów Zespołu Szkół Rolniczych w Piasecznie. Podczas dwudniowych warsztatów policjanci prowadzący spotkania przestrzegają między innymi młodzież przed skutkami, jakie niesie za sobą czasem jedna zła decyzja! W dzisiejszych zajęciach wezmą udział uczniowie tutejszego technikum.

Narkotyki, narkomania to tematy, które policjanci coraz częściej poruszają podczas spotkań z młodzieżą. O tym, jakim są one zagrożeniem dla zdrowia czy funkcjonowania młodego człowieka w szkole czy w rodzinie rozmawiamy podczas zajęć.

Policjanci mówią również o aspektach prawnych w tym odpowiedzialności karej dotyczącej wszelkich aspektów związanych ze środkami odurzającym

Podczas dwudniowych warsztatów przeznaczonych dla uczniów Zespołu Szkół Rolniczego Centrum Kształcenia w Piasecznie omawiamy także liczne przykłady - w tym te z jakimi policjanci zetknęli się osobiście na terenie powiatu piaseczyńskiego.

Spotkania mają również uzmysłowić uczniom, że przezorność, ograniczone zaufanie, i świadomość to cechy które powinien mieć w sobie każdy człowiek, który na swojej drodze spotka się z propozycją zażycia narkotyku!

Policjanci przygotowali także prezentację dotyczącą walki o wyrwanie się z uzależnienia od środków odurzających. Dzisiejsze zajęcia zostaną poprowadzone dla uczniów tutejszego technikum.

js