Szkolne Dni Kariery z udziałem piaseczyńskiej Policji - Aktualności - KPP w Piasecznie

Aktualności

Szkolne Dni Kariery z udziałem piaseczyńskiej Policji

Data publikacji 30.11.2018

W dniach 26 - 29 listopada br. w Zespole Szkół nr 1 w Piasecznie odbyły się „Szkolne Dni Kariery”. Nie zabrakło także stanowiska przygotowanego przez piaseczyńską Policję, które cieszyło się ogromnym zainteresowaniem młodych ludzi, którzy wyrażali zainteresowanie służbą w Policji i dopytywali o szczegóły przyjęć. Odwiedzający mogli poznać także szczegółowe kryteria naboru do Policji. Mundurowi odpowiadali na różnego rodzaju pytania, i przeprowadzili kampanię informacyjną.

Każdego roku, kilkaset osób ma szansę na rozpoczęcie służby w stołecznym garnizonie Policji. Prestiż wykonywania zawodu zaufania społecznego, przejrzysta ścieżka kariery,  możliwość ciągłego rozwoju osobistego, stabilne zatrudnienie w instytucji państwowej, to tylko niektóre plusy służby w Policji.

To wymarzona praca dla Ciebie, jeśli chcesz w życiu pomagać innym ludziom, dbając o ich bezpieczeństwo i porządek publiczny, masz predyspozycje fizyczne i psychiczne do pełnienia służby w formacji uzbrojonej, jesteś zdyscyplinowany i potrafisz dochować  tajemnicy.  Służba w Policji daje szansę na  rozwój zarówno osobisty jak i zawodowy. Duży wachlarz  specjalistycznych szkoleń, służy pogłębianiu wiedzy, a także daje możliwość zdobycia nowych umiejętności i doświadczeń.

Policja stawia na młodych absolwentów szkół średnich oraz na osoby z wykształceniem wyższym szczególnie po kierunkach przydatnych do służby w Policji. 

Preferowani są m.in. kandydaci, którzy posiadają tytuł ratownika albo ratownika medycznego. Dodatkowe punkty dostaną  osoby, które mają uprawnienia instruktora sportów walki, strzelectwa, ratownictwa wodnego, nurkowania, czy sportów motorowodnych. Mile widziane jest prawo jazdy kategorii „A” i „C”. Równie istotna jest znajomość języków obcych.

„Szkolne Dni Kariery” w Zespole Szkól nr 1 w Piasecznie przy ulicy Szpitalnej odbywały się od 26 do 29 listopada. Ze strony Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie za ich przebieg odpowiedzialni byli Pani Iwona Dykowska reprezentująca Zespół ds. Kadr i Szkolenia oraz nadkom. Jarosław Sawicki.

js/eb