Konsultacje społeczne w Nowej Iwicznej - Aktualności - KPP w Piasecznie

Aktualności

Konsultacje społeczne w Nowej Iwicznej

Data publikacji 18.11.2018

Policjanci wraz z przedstawicielami samorządu oraz mieszkańcami Nowej Iwicznej spotkali się na konsultacjach społecznych dotyczących bezpieczeństwa publicznego. Wśród wielu omawianych tematów, wskazano również miejsca szczególnie zagrożone i wymagające policyjnej interwencji.

Na zaproszenie radnych gminy Lesznowola oraz mieszkańców miejscowości Nowa Iwiczna odbyły się konsultacje społeczne z policjantami dotyczące poprawy stanu bezpieczeństwa. Inicjatorem spotkania była radna gminy Lesznowola Pani Justyna Gawęda oraz Pani sołtys Anna Pietrzak. Policję reprezentowali zastępca komisariatu policji w Lesznowoli Pan podkom. Sylwester Stępień, dzielnicowy mł. asp. Rafał Jamrozik oraz nadkom. Jarosław Sawicki.

W trakcie spotkania poruszono szereg tematów związanych z bezpieczeństwem mieszkańców Nowej Iwicznej, ale przede wszystkim wskazano miejsca wymagające większego nadzoru. Wśród takich znalazł się choćby tutejszy parking, Skate Park i stacja PKP. Z miejsc zagrożonych, a dotyczących ruchu drogowego wskazano ulicę Kielecką, Różaną i Krasickiego.

Konsultacje społeczne realizowane są w celu włączenia jak największej liczby mieszkańców w dbanie o wspólne dobro jakim jest bezpieczeństwo. Ustalono, że kolejne konsultacje w Nowej Iwicznej odbędą się w styczniu 2019 roku. Wszystkim osobom które wzięły udział w spotkaniu serdecznie dziękujemy.

js