Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dwie osoby rannne po pożarze! Apelujemy o ostrożność przy dogrzewaniu mieszkań!

Data publikacji 24.10.2018

Przy ulicy Wojska Polskiego w Konstancinie Jeziornie wczoraj wieczorem doszło do groźnego pożaru. O zdarzeniu Straż Pożarną i Policję zawiadomił pracownik jednej z firm remontujących pobliski budynek, który zauważył na jednym z balkonów osoby wzywające pomocy. Ze pierwszych wstępnych ustaleń wynika, że przyczyną pożaru mogło być nie właściwe użytkowanie grzejnika elektrycznego! O czym szczególnie przestrzegamy przed zbliżającymi się chłodami!

Na ul. Wojska Polskiego w Konstancinie Jeziornej trwa sprzątanie po wczorajszym pożarze, który ogarnął jedno z mieszkań na poddaszu. Biegły, ma określić przyczynę wybuchu ognia. Jednak z informacji od strażaków uzyskanych przez biorących udział w akcji ratowniczej dzielnicowych wynika, że przyczyną mogła być awaria lub niewłaściwe ustawienie grzejnika elektrycznego.

Akcja ratownicza została zainicjowana przez czujnego pracownika jednej z firm budowlanych, który podczas pracy przy elewacji jednego z domów dostrzegł na jednym z budynków balkon z którego wzywano pomocy.

Pracę sześciu zastępów Straży Pożarnej zabezpieczali dzielnicowi z komisariatu policji w Konstancinie- Jeziornie. Do szpitala trafiło dwóch mężczyzn w wieku 78 i 55 lat.

Przypominamy, że dzielnicowi z Konstancina Jeziornej już w ubiegłym tygodniu rozpoczęli akcję informacyjno- prewencyjną dotyczącą między innymi właściwego ogrzewania. Jest ona prowadzona wspólnie przez gminny wydział ochrony środowiska, policję i zakład usług kominiarskich. Niewłaściwe użytkowanie pieców i grzejników, niesprawne instalacje, niedrożne lub nieszczelne przewody kominowe mogą być przyczyną zatruć tlenkiem węgla, a także doprowadzić do pożarów. Pamiętajmy również, że sprawne i czyste elementy instalacji grzewczej to bezpieczeństwo oraz czystsze powietrze!


 

js