Aktualności

Asp. sztab. Marek Bryciński z Piaseczna najlepszym oficerem dyżurnym garnizonu stołecznego

Data publikacji 05.10.2018

Podczas stołecznego finału Ogólnopolskiego Turnieju Służby Dyżurnej Jednostek Organizacyjnych Policji. Konkurencje obejmowały test wiedzy zawodowej oraz symulację pełnia służby na stanowisku kierowania. Najlepszym okazał się policjant z Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie asp. sztab. Marek Bryciński. Naszemu koledze serdecznie gratulujemy!

Jedną z możliwości doskonalenia umiejętności niezbędnych w pracy zawodowej jest uczestniczenie w zawodach, bądź konkursach. Dzięki bezpośredniej rywalizacji można rozszerzać swoje kompetencje i pogłębiać wiedzę, jednym słowem się rozwijać. Z tej okazji skorzystali policjanci ze służby dyżurnej, którzy wzięli udział w Ogólnopolskim Turnieju Służby Dyżurnej Jednostek Organizacyjnych Policji.

Konkurs składa się z trzech etapów. Pierwszy został rozegrany w komendach rejonowych, powiatowych i w komisariatach specjalistycznych. II etap odbył się 2 września br. w komendzie stołecznej, natomiast ostatni zostanie zorganizowany w listopadzie w Szkole Policji w Katowicach.

W I etapie turnieju policjanci, na terenie jednostek macierzystych, rozwiązywali test wiedzy z zakresu działania policjantów pełniących służbę na stanowisku kierowania. Najlepsi awansowali do II etapu, który odbył się w budynku komendy stołecznej, gdzie funkcjonariusze pod okiem komisji pisemnie odpowiadali na 60 pytań przez 60 minut. Kolejną konkurencją rozegraną w stołecznym finale była symulacja pełnienia służby na stanowisku kierowania, która obejmowała m.in. przyjęcie zgłoszenia, kierowanie siłami i środkami oraz dokumentowanie wykonanych czynności w policyjnych bazach informatycznych.

Poszczególne konkurencje wyłoniły trzech zawodników, którzy okazali się najlepsi między innymi w rejestrowaniu zdarzeń w policyjnych bazach, inicjowaniu niezbędnych działań po przyjęciu zgłoszenia, skutecznym kierowaniu siłami i środkami jednostki Policji, a także w podejmowaniu adekwatnych decyzji i radzeniu sobie w sytuacjach trudnych.

Pierwsze miejsce zajął nasz policjant asp. sztab. Marek Bryciński, który na co dzień pełni służbę w Komendzie Powiatowej Policji w Piasecznie na stanowisku oficera dyżurnego, tuż za nim uplasował się nadkom. Robert Padzik z KPP w Mińsku Mazowieckim, następnie nadkom. Piotr Szczepaniak z KPP w Otwocku. Asp. sztab. Marek Bryciński weźmie teraz udział w ogólnopolskim finale, który odbędzie się 22-23 listopada 2018 roku w Katowicach. Asp. sztab. Markowi Brycińskiemu gratulujemy i życzymy powodzenia podczas ostatecznych rozgrywek.

js/ksp