Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zapraszamy na Święto Policji i festyn miejski pod nazwą „Piaseczno Kocha Rower”

Data publikacji 24.07.2018

W najbliższą sobotę zapraszamy mieszkańców Piaseczna i całego powiatu na uroczysty apel z okazji Święta Policji, a także na piknik rowerowy, który wystartuje tuż po zakończeniu części oficjalnej. Tego dnia na amatorów dwóch kółek czekają atrakcje jakich jeszcze w Piasecznie nie było.

Gmina Piaseczno we współpracy z Fundacją Kult oraz Komendą Powiatową Policji organizuje na rynku miejskim wydarzenie sportowo-rekreacyjne „Piaseczno Kocha Rower”, które jest elementem ogólnopolskiego cyklu „Kocham Rower”, rozgrywającego się w kilku miastach na terenie Polski. Wszystkie atrakcje dla mieszkańców będą nieodpłatne.

Moda na rower

– Na ulicach i chodnikach gminy widać coraz więcej rowerzystów. Podążamy za światowymi trendami, i słuchamy potrzeb mieszkańców, dlatego uruchomiliśmy stacje roweru miejskiego w kilku strategicznych miejscach, przygotowujemy kolejne, chcemy także wybudować nowe ścieżki rowerowe, aby można było bezpiecznie poruszać się na dwóch kółkach – mówi wiceburmistrz Piaseczna Daniel Putkiewicz. – Piknik „Piaseczno Kocha Rower” wpisuje się w prowadzoną promocję aktywnego spędzania czasu wolnego oraz w program edukacyjny o właściwych zachowaniach na drodze – dodaje wiceburmistrz.

Pumptrack główną atrakcją

W ramach imprezy w godzinach 12.00–18.00 pod okiem instruktora przeprowadzone zostaną zajęcia z doskonalenia techniki jazdy na rowerze. Odbędą się one na specjalnym torze typu „pumptrack”, składającym się z 34 elementów: muld, band oraz łączników, które po połączeniu ze sobą tworzą pętle. – Poziom trudności dostosowany będzie do wieku rowerzysty, dlatego korzystać z atrakcji będą mogły zarówno dzieci jak i dorośli, gdyż im szybciej jedziemy, tym będzie trudniej – mówi Jerzy Mendrek z Fundacji Kult, która zabezpieczać będzie atrakcje. Organizator zapewnia rowery i kaski, ale można będzie też korzystać z własnego sprzętu.
 

Dostępne będą także: specjalne miasteczko ruchu drogowego, nieodpłatny serwis rowerowy oraz wypożyczalnia rowerów i kasków. Będzie również stanowisko policyjnych techników, funkcjonariuszy wydziału ruchu drogowego i dzielnicowych, którzy wszystkim chętym zaproponują oznakowanie jednośladów.

Piknik jest elementem obchodzonego tego dnia w Piasecznie Święta Policji. Rozpocznie się ono o godzinie 10.00 uroczystą mszą świętą w Kościele św. Anny. A o godzinie 11.00 policjanci zapraszają na nowo otwarty Plac Stefana Kisielewskiego, gdzie odbędzie się uroczysty apel i wręczanie policyjnych odznaczeń i awansów. Po uroczystości Komendant Powiatowy Policji w Piasecznie insp. Robert Chmielewski oraz Burmistrz Miasta i Gminy Piaseczno zapraszają na Plac Piłsudskiego, gdzie od godziny 12.00 rusza projekt pod nazwą „Piaseczno Kocha Rower” .

Serdecznie zapraszamy!

 

 

 

js/wydz.promocji miasta i gminy Piaseczno