Zgodziła się przechować dywan...straciła 11 tysięcy złotych! - Aktualności - KPP w Piasecznie

Aktualności

Zgodziła się przechować dywan...straciła 11 tysięcy złotych!

Data publikacji 05.07.2018

11 tysięcy złotych straciła mieszkanka miejscowości Czernów po wizycie nieznanego jej mężczyzny, który zwrócił się do niej o pomocy w przechowaniu...dywanu. Pamiętajmy! Oszuści wykorzystają każdy pretekst, by wejść do Waszego mieszkania! Policjanci ponownie apelują o rozwagę i ostrożność w kontaktach z nieznanymi osobami!

Do domu starszej kobiety zapukał nieznany jej mężczyzna. Kobieta ze zrozumieniem wysłuchała jego tragicznej historii, której rzekomo doświadczył ten przedsiębiorca zajmujący się sprzedażą dywanów. Z przekonaniem mówił, że padł ofiarą oszustów, którzy okradli go na miliony, a on musi wracać do swojego kraju. Jedyną rzeczą którą teraz posiada jest dywan, o którego przechowanie wyłącznie prosi.

Kobieta zgodziła się. Dywan został, lecz po wizycie „przedsiębiorcy” z mieszkania zginęło 11 tysięcy złotych.

Policjanci ponownie apelują do mieszkańców o zachowanie szczególnej ostrożności i rozwagi. To nie pierwsze w tym roku oszustwo na „dywan”, które miało miejsce na naszym terenie.

Oszuści wykorzystają każdą okazję by dostać się do domów i mieszkań. „Promocyjna” sprzedaż firan, obrusów i dywanów, a także prośby o szklankę wody to najczęściej stosowane sposoby wykorzystywane przez oszustów! W przypadku jakichkolwiek wątpliwości należy natychmiast skonaktować się z najbliższą jednostką policji!

js