Aktualności

Dzielnicowi przeprowadzają wakacyjne zajęcia o bezpieczeństwie dla dzieci i młodzieży

Data publikacji 04.07.2018

Dzielnicowi z piaseczyńskiej komendy w ramach programu „Kręci mnie bezpieczeństwo” prowadzą podczas wakacji zajęcia z najmłodszymi mieszkańcami powiatu. Policjanci rozmawiają na temat bezpiecznych zachowań podczas letniego wypoczynku, uczą również w jaki sposób można udzielić pierwszej pomocy przedmedycznej.

W ramach akcji „Kreci mnie bezpieczeństwo” dzielnicowi z piaseczyńskiej komendy oraz podległych komisariatów i posterunków spotkają się z dziećmi i młodzieżą przebywającą na koloniach i półkoloniach odbywających się na naszym terenie.

Policjanci przypominają zasady bezpiecznego zachowania się podczas pobytu nad wodą oraz uczestniczenia w ruchu drogowym. Mundurowi m.in. przypominali zasady bezpiecznego przekraczania przejść dla pieszych i podróżowania rowerami. Poruszana jest również rozwaga i ostrożność przy kontaktach z osobami obcymi. Jednym z elementów zajęć z policjantami jest nauka udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Dzisiejsze zajęcia odbyły się w Szkole Podstawowej w nr 2 im. Ewy Krauze w Piasecznie. Udział w nich łącznie wzięło 80 uczniów przebywających tu na zorganizowanych przez szkołę półkoloniach. Wakacyjne lekcje poprowadził tutejszy dzielnicowy sierż. szt. Grzegorz Dębski oraz kom. Jarosław Sawicki.

Spotkanie przebiegało w bardzo radosnej atmosferze, a policyjny radiowóz stanowił również dodatkową atrakcję i cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem najmłodszych.

js