Aktualności

Policjanci przerwali zajęcia, by udzielić pomocy 16- latce upojonej alkoholem

Data publikacji 26.06.2018

Policjanci z Konstancina -Jeziorny podczas zajęć prewencyjnych podczas których instruowali mieszkańców jak udzielać pomocy przedmedycznej, zostali pilnie wezwani by udzielili pomocy 16- latce, która w wyniku upojenia alkoholowego straciła przytomność. Badanie wykazało, że miała ona 2 promile alkoholu. W tej sprawie funkcjonariusze ujawnili kolejnych dwoje pijanych nastolatków. Apelujemy do rodziców, opiekunów oraz samej młodzieży o rozsądek rozwagę i przestrzeganie prawa! Okres wakacyjny niestety sprzyja inicjacji alkoholowej wśród młodzieży!

Podczas zajęć instruktażowych dla mieszkańców Konstancina- Jeziorny, podczas których policjanci pokazywali, jak również uczyli udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, funkcjonariusze otrzymali do realizacji pilną interwencję.

Przerwali zajęcia i udali się we wskazane im miejsce, gdzie jak wynikało z przekazanej informacji ma znajdować się dziecko pod znacznym wpływem alkoholu.

Mundurowi odnaleźli jak się okazało 16- latkę, która w wyniku upojenia alkoholowego straciła przytomność. Została jej natychmiast udzielona pierwsza pomoc, i pilnie wezwano pogotowie ratunkowe. Po przewiezieniu do szpitala okazało się, że ma ona w swoim organizmie 2 promile alkoholu. Policjanci w tej sprawie ustalili jeszcze dwoje innych nastolatków, którzy po badaniu które wykazało, że mają po 1 promilu alkoholu zostali przekazani pod opiekę swoim rodzicom.

Sprawa ta trafi teraz do sądu rodzinnego.

Wakacje sprzyjają niestety inicjacji alkoholowej. Apelujemy do rodziców, opiekunów oraz młodzieży o rozsądek i kontrolę. Alkohol nie może kojarzyć się młodym ludziom z zabawą, radością i fajnym sposobem spędzania wolnego czasu. Alkohol nie tylko niczego nie ułatwia, przeciwnie piętrzy nowe kłopoty i problemy. Upośledza kształtowanie się zdrowej i dojrzałej osobowości.

I właśnie także o tym problemie będziemy rozmawiać z młodzieżą podczas prowadzonej w tym roku policyjnej akcji „Bezpieczne wakacje”.

js