Aktualności

Realizacja zadań sportowych nie zwalnia od zachowania zgodnego z prawem!

Data publikacji 26.06.2018

Tym razem ten wypadek można było zupełnie wyeliminować. 34- letnia kobieta biorąca udział w treningu kolarskim nie zachowała ostrożności i zderzyła się z zaparkowanym na poboczu pojazdem. Policjanci apelują do kolarzy zawodowych, jak i amatorów, którzy upodobali sobie nadwiślańskie tereny w gminie Konstancin- Jeziorna o rozsądek i zachowanie szczególnej uwagi podczas jazdy drogami publicznymi. Ludzkie życie i zdrowie nie jest warte nawet najlepszego wyniku!

Tego wypadku można było uniknąć, lecz najprawdopodobniej dobrego czasu i osiągnięć wymaga taktyka, którą kierują się kolarze, a także amatorzy szybkiej jazdy na rowerach podczas treningów.

Kolarze szczególnie upodobali sobie tereny gminy Konstancin- Jeziorna znajdujące się nieopodal Wisły. Policjanci jak najbardziej przychylają się i namawiają wręcz do aktywnego i sportowego trybu życia, jednak nie może ono stwarzać zagrożenia dla innych. Mieszkańcy podczas debat i spotkań z policjantami wielokrotnie zwracali uwagę, na zagrożenie stwarzane przez liczne ekipy kolarskie poruszające się po tym terenie.

Niestety wczoraj na drodze publicznej w pobliżu miejscowości Obory 34- letnia kolarka jadąc najprawdopodobniej z bardzo dużą prędkością nie zauważyła stojącej na poboczu furgonetki i z cała siłą w nią uderzyła. Pomocy na miejscu udzielili jej kierowcy oraz inni kolarze oraz przybyli już po kilku minutach policjanci z komisariatu w Konstancinie- Jeziornie. Kobieta została przewieziona do jednego z warszawskich szpitali.

Policjanci ponownie zwracają się do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie szczególnej ostrożności właśnie teraz podczas wakacji. gdy na drogach jest najwięcej rowerzystów, a także pieszych, których nie chroni choćby karoseria pojazdów.

Do rowerzystów kierujemy również apel o zachowanie zdrowego rozsądku podczas treningów. Pamiętajmy, że z drogi publicznej korzystać mogą wszyscy, a każdy nawet najlepszy wynik jest niczego nie wart jeśli kosztuje on ludzkie życie.

js