Aktualności

Ostatnie zajęcia w szkołach prowadzą dzielnicowi w ramach akcji "Kręci mnie bezpieczeństwo...nad wodą"

Data publikacji 20.06.2018

Dzielnicowi podlegli Komendzie Powiatowej Policji w Piasecznie w ramach działań profilaktycznych, tuż przed wakacjami odwiedzają wszystkie szkoły w swoich rejonach służbowych. Ich celem jest między innymi przypomnienie zasad bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku. A wszystko to w ramach akcji "Kręci mnie bezpieczeństwo ... nad wodą". Wczorajsze spotkanie w Szkole Podstawowej w Głoskowie poprowadził mł. asp. Zbigniew Zając.

W ostatnim czasie dzielnicowi pełniący służbę na terenie powiatu piaseczyńskiego odwiedzają uczniów szkół i przedszkoli. Podczas spotkań zaplanowanych tuż przed początkiem wakacji policjanci przypominają dzieciom i młodzieży między innymi zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, reagowania na zdarzenia, gdy osoba nieznana np. oferuje podwiezienie czy poczęstunek.

Jednak na kilka dni przed zakończeniem roku szkolnego największą uwagę funkcjonariusze zwracają na bezpieczny wypoczynek nad wodą. Podczas prelekcji uczniowie zapoznają się z oznaczeniami na kąpieliskach, czy z rodzajami flag wywieszanych przez ratowników. Policjanci przypominają o obowiązku zakładania kapoków podczas pływania na kajakach, czy łodziach. Podczas spotkań dzielnicowi przypominają młodzieży numery alarmowe, a także informują, jak prawidłowo zgłaszać zagrożenie na numer alarmowy.

Wczorajsze spotkanie w Szkole Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Głoskowie poprowadził tutejszy dzielnicowy Pan mł.asp. Zbigniew Zając oraz kom. Jarosław Sawicki.

js