Egzamin na kartę rowerową - Aktualności - KPP w Piasecznie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Egzamin na kartę rowerową

Data publikacji 13.06.2018

W okresie wiosenno letnim rower staje się coraz bardziej popularnym środkiem komunikacji. Coraz częściej swoją obecność na drogach zaznaczają grupy rowerzystów. W zdecydowanej większości przypadków są to osoby młode. Aby podnieść świadomość i rozszerzyć wiedzę dzieci w zakresie przepisów i bezpieczeństwa w ruchu drogowym, policjanci z piaseczyńskiej drogówki zorganizowali praktyczny egzamin na kartę rowerową.

Wczoraj na terenie Szkoły Podstawowej nr 1 w Piasecznie, policjanci z piaseczyńskiej drogówki przeprowadzili praktyczny egzamin na kartę rowerową dla dzieci i młodzieży. Do egzaminu zgłosiło się blisko 100 uczniów, aby uzyskać pierwsze w życiu „prawo jazdy”.

Po zdaniu pierwszej części teoretycznej - test ze znajomości przepisów ruchu drogowego i znajomości znaków drogowych, który odbywał się w szkole, przyszedł czas na drugą część praktyczną - jazda rowerem po wyznaczonych trasach miasteczka ruchu drogowego, odzwierciedlającego skrzyżowania, przejścia dla pieszych itp. – którą przeprowadzili policjanci z piaseczyńskiej drogówki.

Głównym założeniem działań Policji w prowadzeniu egzaminów praktycznych na kartę rowerową jest propagowanie bezpieczeństwa w ruchu drogowym wśród dzieci i młodzieży. Wydawanie karty rowerowej jest nierozerwalnie związane z odpowiednim szkoleniem i sprawdzeniem wiadomości oraz umiejętności uczniów ubiegających się o pierwsze w życiu „prawo jazdy”.

 


mb/kpp