Aktualności

O bezpieczeństwie rozmawialiśmy z mieszkańcami Jastrzębia i Zalesia Górnego

Data publikacji 28.05.2018

W ramach kampanii społecznej skierowanej do wszystkich uczestników ruchu drogowego. Policjanci spotkali się z mieszkańcami Zalesia Górnego i Jastrzębia. Patronat nad przedsięwzięciem objął Burmistrz Miasta i gminy Piaseczno Pan Zdzisław Lis.

W Klubie Seniora w Jastrzębiu, a następnie w Zalesiu Górnym odbyły się kolejne już z szeregu zaplanowanych spotkań z mieszkańcami gminy Piaseczno. Program zatytułowany „Bezpieczny mieszkaniec: "Na drodze, chodniku i skrzyżowaniu” to zainicjowana przez piaseczyńskich policjantów kampania służąca pogłębieniu wiedzy o ruchu drogowym i towarzyszącym temu zagrożeniom. Jest ona również naszą odpowiedzią na liczne wypadki i zdarzenia drogowe, jakie miały miejsce w ostatnim czasie na terenie naszego powiatu. Patronat nad tym przedsięwzięciem objął Burmistrz Miasta i Gminy Piaseczno Pan Zdzisław Lis.

Do programu zaprosiliśmy również ekspertów z zakresu ruchu drogowego z Komendy Stołecznej Policji. Dlatego na ostatnim spotkaniu w Jastrzębiu ponownie gościliśmy asp.sztab. Roberta Niedbałko.

Kolejne spotkania w ramach projektu dt. bezpieczeństwa w ruchu drogowym, jak i sprawom związanym z oszustwami w tym na tzw. „policjanta” czy „funkcjonariusza CBŚ” od początku maja odbywają się na terenie gminy Lesznowola. W ramach współpracy pomiędzy komisariatem policji w Lesznowoli i tutejszym Gminnym Ośrodkiem Kultury niemal każdego dnia odbywają się  zajęcia dla mieszkańców podczas których policjanci ostrzegają i radzą w jaki sposób nie paść ofiarą oszustów. Najbliższe spotkania odbędą się w Magdalence w dniu 30 maja i w Mrokowie w dniu 11 czerwca.

W ostatnich dwóch realizowanych spotkaniach uczestniczyli również dzielnicowi, Panowie sierż. sztab. Michał Malinowski, mł. asp. Robert Berbeś, st.sierż. Robert Sybicki wraz z kierownikiem posterunku policji w Zalesiu Górnym Panem asp.sztab. Robertem Walosem oraz kom. Jarosławem Sawickim.

js