Poprowadziliśmy zajęcia na Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Piasecznie - Aktualności - KPP w Piasecznie

Aktualności

Poprowadziliśmy zajęcia na Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Piasecznie

Data publikacji 24.05.2018

Policjanci w ramach programu prewencyjnego pod nazwą "Na ulicy, chodniku i skrzyżowaniu" spotkali się z słuchaczami Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Piaseczna. W spotkaniu uczestniczył również Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Piaseczno Pan Daniel Putkiewicz.

Wczoraj w Piasecznie odbyło się już piąte spotkanie w ramach programu zatytułowanego „Bezpieczny mieszkaniec: Na drodze, chodniku i skrzyżowaniu” . Zostało ono zorganizowane w Bibliotece Miejskiej w Piasecznie dla słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Przypominamy, że jest to zainicjowana przez piaseczyńskich policjantów kampania służąca pogłębieniu wiedzy o ruchu drogowym i towarzyszącym temu zagrożeniom. Jest ona również naszą odpowiedzią na liczne wypadki i zdarzenia drogowe, jakie miały miejsce w ostatnim czasie na terenie naszego powiatu. Patronat nad tym przedsięwzięciem objął Burmistrz Miasta i Gminy Piaseczno Pan Zdzisław Lis.

Już po raz kolejny na spotkaniu gościliśmy policjanta z Komendy Stołecznej Policji. Asp.sztab. Robert Niedbałko, to profesjonalista, który przedstawiał i omawiał przyczyny wypadków drogowych, ich skalę oraz koszty społeczne. Tak jak przy każdym niemal spotkaniu wzbudza on wśród wśród słuchaczy oczekiwane zainteresowanie.

Policjanci podkreślają, że naszym celem jest by, osoby które uczestniczą w tych spotkaniach swoją wiedzą dzieliły się z innymi, by bezpieczeństwo w ruchu drogowym stało się elementem wiodącym i rzeczywistym.

W spotkaniu uczestniczył Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Piaseczno Pan Daniel Putkiewicz, który podkreślił znaczenie działań wszystkich służb, organizacji oraz mieszkańców dla wspólnej sprawy jaką jest bezpieczeństwo. W spotkaniu uczestniczyli również Pan dzielnicowy sierż. sztab. Grzegorz Dębski oraz kom. Jarosław Sawicki.

js