Aktualności

O policyjnych działaniach prewencyjnych na antenie "Radia Niepokalanów"

Data publikacji 21.05.2018

Po raz kolejny spotkaliśmy się z mieszkańcami w ramach kampanii społecznej skierowanej do wszystkich uczestników ruchu drogowego. Patronat nad przedsięwzięciem objął Burmistrz Miasta i gminy Piaseczno Pan Zdzisław Lis. Podczas spotkań w gminie Lesznowola przedstawiamy również zagrożenia związane z oszustwami na tzw. „policjanta”. Podczas ostatniego spotkania o programie mogli usłyszeć również na słuchacze Radia „Niepokalanów”, które o naszych działaniach prewencyjnych zrealizowało audycję.

W Klubie Seniora w Gołkowie odbyło się już trzecie z szeregu zaplanowanych spotkań z mieszkańcami gminy Piaseczno. Program zatytułowany „Bezpieczny mieszkaniec: "Na drodze, chodniku i skrzyżowaniu” to zainicjowana przez piaseczyńskich policjantów kampania służąca pogłębieniu wiedzy o ruchu drogowym i towarzyszącym temu zagrożeniom. Jest ona również naszą odpowiedzią na liczne wypadki i zdarzenia drogowe, jakie miały miejsce w ostatnim czasie na terenie naszego powiatu. Patronat nad tym przedsięwzięciem objął Burmistrz Miasta i Gminy Piaseczno Pan Zdzisław Lis.

Do programu zaprosiliśmy również ekspertów z zakresu ruchu drogowego z Komendy Stołecznej Policji. Dlatego na ostatnim spotkaniu w Gołkowie ponownie gościliśmy asp.sztab. Roberta Niedbałko, który w profesjonalny sposób przedstawiał i omawiał przyczyny wypadków drogowych, ich skalę oraz koszty społeczne. Sposób prowadzenia zajęć zawsze wzbudza wśród mieszkańców tak oczekiwane przez nas zainteresowanie i emocje. Policjanci podkreślają, że naszym celem jest by, osoby które uczestniczą w tych spotkaniach swoją wiedzą dzieliły się z innymi, by bezpieczeństwo w ruchu drogowym stało się elementem wiodącym i rzeczywistym.

Kolejne spotkania w ramach projektu dt. bezpieczeństwa w ruchu drogowym, jak i sprawom związanym z oszustwami w tym na tzw. „policjanta” czy „funkcjonariusza CBŚ” od początku maja odbywają się na terenie gminy Lesznowola. W ramach współpracy pomiędzy komisariatem policji w Lesznowoli i tutejszym Gminnym Ośrodkiem Kultury niemal każdego dnia odbywają się  zajęcia dla mieszkańców podczas których policjanci ostrzegają i radzą w jaki sposób nie paść ofiarą oszustów.

Nasze programy prewencyjne cieszą się dużym zainteresowaniem, o czym świadczy między innymi udział reporterów Radia „Niepokalanów” którzy zrealizowany ze spotkania materiał wyemitowali na terenie całego Mazowsza.

W realizowanych spotkaniach uczestniczył tym razem również tutejszy dzielnicowy Pan asp. Kamil Woźniak oraz kom. Jarosław Sawicki.

Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkania z policjantami na terenie gminy Piaseczno i Lesznowola. Szczegółowy terminarz znajduje się na stronie KPP w Piasecznie.

Serdecznie zapraszamy!

js