Powiatowy finał konkursu "Policjanci są wsród nas" - Aktualności - KPP w Piasecznie

Aktualności

Powiatowy finał konkursu "Policjanci są wsród nas"

Data publikacji 17.05.2018

Wczoraj w Szkole Podstawowej nr 1 w Piasecznie odbył się II etap konkursu „Policjanci są wśród nas”. W eliminacjach uczestniczyły 3- osobowe drużyny, wyłonione spośród uczniów szkół podstawowych powiatu piaseczyńskiego. Zwycięstwo odniosła ekipa Szkoły Podstawowej z Uwielin, która będzie reprezentować nasz powiat w finale konkursu.

Konkurs „Policjanci są wśród nas” organizowany jest przez Komendę Stołeczną Policji, Kuratorium Oświaty w Warszawie oraz Biuro Edukacji Urzędu m. st. Warszawy. Główne cele przedsięwzięcia to:

-kształtowanie postaw charakteryzujących się umiejętnością unikania zagrożeń i właściwego reagowania w sytuacji ich wystąpienia,

-promowanie czynnego wypoczynku, jako alternatywy spędzania wolnego czasu,

-budowanie zaufania do przedstawicieli służb porządku publicznego.

W I etapie-szkolnym dyrektorzy szkół podstawowych mieli wytypować 3-osobowe drużyny, które wczoraj rywalizowały w II etapie-rejonowym. Cała impreza rozpoczęła się o godzinie 10.00 w Szkole Podstawowej nr 1 w Piasecznie. W pierwszej cześć konkursu uczniowie sprawdzali swoją wiedzę rozwiązując test składający się z 20 pytań. W części drugiej zawodnicy mogli wykazać się sprawnością fizyczną, w dwóch różnych konkurencjach. Najlepszą, spośród zgłoszonych szkół, okazała się drużyna podstawówki z Uwielin.

Całość imprezy przebiegała w miłej i radosnej atmosferze. Nie zabrakło dopingu, oraz życzliwości w zaciętej rywalizacji. Na zakończenie każdy uczestnik otrzymał pamiątkowe dyplomy i upominki ufundowane przez Starostę Piaseczyńskiego. Nagrody wreczał między innymi I Zastępca Komendanta Powiatoiwego Policji w Piasecznie podinsp. Robert Pach.

3-osobowa drużyna z Uwielin będzie reprezentować nasz powiat w finale konkursu, który odbędzie się w Warszawie. Trzymamy „kciuki” za nasze „dzieciaki” i życzymy zajęcia I miejsca.

Nad sprawnym przebiegiek konkursu czuwali : asp. sztab. Maciej Blachliński. asp.sztab. Dariusz Kołodziejczyk oraz asp. Krystian Krawczyk.

js