Aktualności

Kolejne spotkanie z policyjnym ekspertem w ramach projektu "Na drodze, chodniku i skrzyżowaniu"

Data publikacji 17.05.2018

Policjanci z Piaseczna i Warszawy po raz kolejny spotkali się z mieszkańcami w ramach kampanii społecznej skierowanej do wszystkich uczestników ruchu drogowego. W programie uczestniczą również policyjni eksperci z zakresu ruchu drogowego z Komendy Stołecznej Policji. Patronat nad przedsięwzięciem objął Burmistrz Miasta i gminy Piaseczno Pan Zdzisław Lis. Wszystkich chętnych zapraszamy na kolejne spotkania w ramach projektu pod nazwą "Na ulicy, chodniku i skrzyżowaniu"

w Klubie Seniora w Julianowie odbyło się już drugie z szeregu zaplanowanych spotkań z mieszkańcami gminy Piaseczno. Program zatytułowany „Bezpieczny mieszkaniec: "Na drodze, chodniku i skrzyżowaniu” to zainicjowana przez piaseczyńskich policjantów kampania służąca pogłębieniu wiedzy o ruchu drogowym i towarzyszącym temu zagrożeniom. Jest ona również naszą odpowiedzią na liczne wypadki i zdarzenia drogowe, jakie miały miejsce w ostatnim czasie na terenie naszego powiatu. Patronat nad tym przedsięwzięciem objął Burmistrz Miasta i Gminy Piaseczno Pan Zdzisław Lis.

Do programu zaprosiliśmy również ekspertów z zakresu ruchu drogowego z Komendy Stołecznej Policji. Dlatego na wczorajszym spotkaniu w Julianowie gościliśmy asp.sztab. Roberta Bojarskiego, który w profesjonalny sposób przedstawiał i omawiał przyczyny wypadków drogowych, ich skalę oraz koszty społeczne. Sposób prowadzenia zajęć wzbudził wśród mieszkańców tak jak poprzednio oczekiwane przez nas zainteresowanie. Policjanci podkreślają, że naszym celem jest by, osoby które uczestniczą w tych spotkaniach swoją wiedzą dzieliły się z innymi, by bezpieczeństwo w ruchu drogowym stało się elementem wiodącym i rzeczywistym.

W spotkaniu uczestniczył również tutejszy dzielnicowy Pan sierż.sztab. Michał Malinowski oraz kom. Jarosław Sawicki.

Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkania z policjantami, które odbędą się:

22 maja g. 17.30 w OSP Złotokłos

23 maja g. 11.00 w Bibliotece Miejskiej w Piasecznie ul Kościuszki 49

23 maja g. 18.30 KS Jastrzębie ul. Ptaków Leśnych 20

24 maja g. 14.00 KS Zalesie Górne ul. Białej Brzozy

Terminy spotkań w Józefosławiu i Woli Gołkowskiej podamy w późniejszym komunikacie