Areszt dla 42- letniego obywatela Wietnamu - Aktualności - KPP w Piasecznie

Aktualności

Areszt dla 42- letniego obywatela Wietnamu

Data publikacji 11.05.2018

Policjanci z Lesznowoli zatrzymali 42- letniego obywatela Wietnamu, który posługiwał się przerobionym paszportem. Okazało się, że był on także poszukiwany listem gończym. Wczoraj decyzją sądu został zastosowany wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego trzymiesięcznego aresztu.

Policjanci z komisariatu z Lesznowoli podczas patrolu zwrócili uwagę na samochód, który nocą poruszał się bez włączonych świateł. Za kierownicą kij siedział obywatel Wietnamu, który wylegitymował się paszportem. Podczas sprawdzania dokumentu, czujne oko policjanta zwróciło uwagę, że data urodzenia mężczyzny znajdująca się w dwóch miejscach nie jest tożsama. Ponadto w paszporcie policjant stwierdził brak jednej strony.

Mężczyzna został zatrzymany, lecz wciąż twierdził że ma 44- lata i jest to jego paszport.

Dalsze policyjne czynności prowadzone przez mundurowych z komisariatu w Lesznowoli doprowadziły do ustalenia prawdziwej tożsamości obywatela Wietnamu oraz faktu, że został za nim wydany list gończy.

Materiały sprawy trafiły do prokuratora, a decyzją sądu 42- letni mężczyzna na najbliższe trzy miesiące trafił do aresztu. Przestępstwo, którego się dopuścił zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 5.

 

js