Zajęcia o odpowiedzialności prawnej w Mrokowie - Aktualności - KPP w Piasecznie

Aktualności

Zajęcia o odpowiedzialności prawnej w Mrokowie

Data publikacji 08.05.2018

Ponad 100 gimnazjalistów ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Mrokowie w gminie Lesznowola, spotkało się z policjantami na zajęciach dotyczących odpowiedzialności prawnej nieletnich.

Wczoraj o godzinie 10.00 w Szkole Podstawowej w Mrokowie ponad 100 uczniów klas gimnazjalnych uczestniczyło w zajęciach zorganizowanych przez policjantów z komisariatu w Lesznowoli i z Piaseczna. Tematem lekcji była odpowiedzialność prawna nieletnich.

Głównym elementem zajęć była rozmowa o dorosłości i związnej z tym wzrastającej odpowiedzialność prawnej osób nieletnich oraz edukacja w zakresie zagrożeń związanych z przemocą.

W części zajęć dotyczącej zagrożeń w internecie uczestnicy poznali różnice pomiędzy zwykłą przemocą, a cyberprzemocą. Zapoznali się z najczęstszymi formami, jakie przybiera cyberprzemoc, a także z  zasadami bezpiecznego korzystania z Internetu. Uczniowie dowiedzieli się, jak powinien zachować się świadek cyberprzemocy oraz co zrobić, gdy sami staną się ofiarą przemocy przy użyciu nowych technologii.

Temat odpowiedzialności prawnej i wieku osób odpowiadających za swoje czyny wzbudził wśród uczniów żywe zainteresowanie, o czym świadczyły liczne pytania kierowane do policjantów prowadzących zajęcia, którymi mł.asp. Jarosław Lesiak oraz kom. Jarosław Sawicki.

 

js