Aktualności

Areszt dla mężczyzny podejrzewanego o związek ze śmiercią 42- latka

Data publikacji 03.05.2018

Policjanci z wydziału kryminalnego w jednym z aresztów śledczych osadzili 23- letniego mężczyznę podejrzewanego o związek ze śmiercią 42- letniego mieszkańca Góry Kalwarii. Decyzją sądu spędzi tam najbliższe trzy miesiące. Przestępstwo z art. 148 § 1 kodeksu karnego zagrożone jest karą do 25 lat pozbawienia wolności lub karą dożywotniego pozbawienia wolności.

W wyniku natychmiastowych działań funkcjonariuszy z wydziału kryminalnego z Piaseczna, już kilka godzin po tragicznym zdarzeniu które miało miejsce na ulicy Pijarskiej w Górze Kalwarii, do policyjnych cel trafiły trzy osoby.

Jak wyjaśniło dalsze postępowanie prowadzone pod nadzorem prokuratury, wśród zatrzymanych znajdował się 23- latek podejrzewany o to, że mógł mieć związek ze śmiercią 42- letniego mężczyzny.

Szczegółowe okoliczności zdarzenia wyjaśni prowadzone w tej sprawie śledztwo. Policjanci z wydziału kryminalnego i dochodzeniowo- śledczego zebrali w tej sprawie pierwszy materiał dowodowy, który pozwolił na złożenie wniosku o zastosowanie wobec 23- latka środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu, do którego sąd się przychylił.

Wczoraj wieczorem na najbliższe trzy miesiące mężczyzna został osadzony w jednym z aresztów śledczych. Przypominamy, że za przestępstwo z art. 148 § 1 kodeksu karnego grozi nawet do 25 lat pozbawienia wolności lub karą dożywotniego pozbawienia wolności.

js