Mistrzowie sportu i policjanci poprowadzili zajęcia prewencyjne - Aktualności - KPP w Piasecznie

Aktualności

Mistrzowie sportu i policjanci poprowadzili zajęcia prewencyjne

Data publikacji 12.04.2018

Mistrzowie sportu i policjanci, wśród których była mistrzyni i trenerka capoeiry Dominika Rembelska, poprowadzili kolejny już w tym roku szkolnym program profilaktyczny skierowany do uczniów pod nazwą „Łączy nas sport nie narkotyki” a wszystko to w ramach działań prewencyjnych objętych patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Piaseczno.

W ramach działań prewencyjnych objętych patronatem przez Burmistrza Miasta i Gminy Piaseczno, już po raz czwarty w tym roku szkolnym przeprowadzono program pod nazwą „Łączy nas sport nie narkotyki”. Tym razem zajęcia odbyły się w Szkole Podstawowej w Jazgarzewie. Zajęcia poprowadzili między innymi Piotr Bąkowski- wielokrotny Mistrz Świata w kickboxingu, oraz Dominika Rembelska- mistrzyni świata w capoeirze. A także Maciek 21- letni zawodnik capoeiry. Który w przeszłości wybrał niewłaściwą drogę i wpadł w nałogi z których „wyciągnął” go sport. Historia Maćka i jego doświadczenia spotkały się z entuzjastycznym przyjęciem przez uczniów szkoły, tak samo jak możliwość spróbowania swych sił w krótkich walkach z mistrzami.

Program współprowadzony jest przez piaseczyńską policję, a głównym jej celem jest idea rozwoju osobowego i samodoskonalenia się, dającego siłę odrzucania negatywnych i groźnych zachowań dotyczących młodzieży wieku szkolnego.

W programie podzielonym na dwie części uczestniczyli: Pan Piotr Bąkowski, Pani Dominka Rembelska, Maciek, a także  policjanci z piaseczyńskiej komendy dzielnicowy st.sierż. Jacek Maliszewski oraz kom. Jarosław Sawicki.

Gośćmi specjalnymi byli również I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Piasecznie podinsp. Robert Pach oraz Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Piaseczno Pani Hanna Kułakowska- Michalak.

Dyrekcji szkoły, pedagogom oraz uczniom dziękujemy za wspaniałe przyjęcie!


 

js