Aktualności

Odnaleziono obywatela Kanady poszukiwanego przez Norwegów, jako osoba zaginiona

Data publikacji 03.04.2018

Policjanci z Konstancina- Jeziorny udzielili pomocy obywatelowi Kanady poszukiwanemu przez Norwegów, jako osoba zaginiona. Funkcjonariusze za udzieloną w tej sprawie pomoc dziękują mężczyźnie który pomógł w jego odnalezieniu nad brzegiem Wisły. „Pomagamy i chronimy” to nie tylko hasło, tą zasadą kierujemy się w naszej codziennej służbie.

Było po godzinie 21.00 gdy oficer dyżurny komisariatu policji w Konstancinie- Jeziornej odebrał informację od 43- letniego mieszkańca gminy o ciemnoskórym mężczyźnie przebywającym nad Wisłą z którym utrudniony był kontakt, gdyż nie władał on językiem polskim.

Mężczyzna został przewieziony do tutejszego komisariatu. Oficer dyżurny szybko ustalił, że jest on obywatelem Kanady, a jego zaginięcie zostało zgłoszone przez jego rodzinę mieszkającą w Norwegi. Funkcjonariusze z Konstancina J. ustalili także, że tego dnia miał on z warszawskiego Okęcia odlecieć do innego kraju, lecz z nieustalonych dotąd powodów i w nieznanych jeszcze okolicznościach znalazł się nad brzegiem Wisły w pobliżu miejscowości Gassy.

Mundurowi jeszcze tego samego dnia odnaleźli znajomych kanadyjczyka w Warszawie, którzy natychmiast się nim zaopiekowali.

Wszystkim policjantom zaangażowanym w tej sprawie oraz mężczyźnie, który odnalazł obcokrajowca nad Wisłą serdecznie dziękujemy. „Pomagamy i chronimy” to nie tylko hasło, tą zasadą kierujemy się w naszej codziennej służbie.


 

 

js