Zajęcia profilaktyczne dla uczniów SP nr 3 w Piasecznie - Aktualności - KPP w Piasecznie

Aktualności

Zajęcia profilaktyczne dla uczniów SP nr 3 w Piasecznie

Data publikacji 14.03.2018

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Piasecznie poznawali zagrożenia, na jakie narażeni są użytkownicy mediów elektronicznych. Podczas zajęć funkcjonariusze zwrócił uwagę na częste przypadki przemocy rówieśniczej za pośrednictwem internetu, treści nieodpowiednie do wieku, a także zbyt ufne kontakty z osobami poznanymi w sieci. Uczestnicy dowiedzieli się także, gdzie szukać pomocy, gdy w ich życiu wystąpi któryś z omawianych problemów.

Spotkania z uczniami klas VII, przeprowadzone przez policjantów, poświęcone były tematyce związanej z zagrożeniami w sieci. Funkcjonariusz dużo uwagi poświęcił problemowi cyberprzemocy. Podczas zajęć funkcjonariusze na podstawie materiałów profilaktycznych przedstawili konkretne formy przemocy za pośrednictwem sieci oraz wskazali konsekwencje prawne jej stosowania. Uczestnicy dowiedzieli się także, gdzie szukać pomocy w przypadku tego typu zagrożeń.

Policjanci przedstawiali uczestnikom wiele pozytywnych zastosowań Internetu, ale wskazywali także na liczne zagrożenia, często wynikające z nieostrożności i braku rozwagi młodych ludzi. Funkcjonariusze uczulali uczniów na kontakty z osobami poznanymi w sieci, a także na treści nieodpowiednie do ich wieku. Zachęcali do przemyślanych decyzji dotyczących zamieszczanych i wysyłanych zdjęć oraz udzielanych informacji osobom poznanym za pośrednictwem mediów elektronicznych. Zwrócili również uwagę na czas spędzany przed ekranami telefonów i laptopów i możliwości lepszego wykorzystania go w realnym świecie wśród kolegów i rodziny. Trzy oddzielne zajęcia dla uczniów poprowadził sierż sztab. Grzegorz Dębski i kom. Jarosław Sawicki, w trakcie spotkań oddzielną uwagę poświęcono bezpieczeństwu związanemu z ruchem drogowym. Miało to związek z ostatnim wydarzeniem, gdzie na przejściu dla pieszych został potrącony 19- latek. Nikt do czasu przybycia policji nie udzielił mu pomocy i chłopak zmarł. W tym czasie wiele zgromadzonych osób robiło zdjęci i filmy, które następnie umieszczane były w sieci....!


 

js