Aktualności

Bezpieczeństwo w ruchu drogowym było tematem spotkania w Bibliotece Publicznej w Piasecznie

Data publikacji 06.03.2018

W Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Piaseczno rozpoczęliśmy cykl spotkań z młodzieżą. Tematami zajęć będą bieżące wydarzenia związane z bezpieczeństwem. Wczorajsza lekcja przeprowadzona dla gimnazjalistów w całości poświęcona była wypadkom i zdarzeniom drogowym z udziałem bardzo młodych osób.

Temat wczorajszych zajęć spotkał się, z emocjonalną reakcją gimnazjalistów z „Baczyńskiego”. Wydarzenia drogowe w których często życie traciły bardzo młode osoby, ich przyczyny, przebieg tych zdarzeń oraz konsekwencje dla rodzin, przyjaciół i wielu innych osób unaoczniły przyszłym kierowcom konsekwencje takich wypadków. Ale przede wszystkim pragnęliśmy pokazać, że takim zdarzeniom można było zapobiec.

Omówiono historie w jaki sposób życie i zdrowie traciły osoby, które dopiero wchodziły w dorosłe życie. W ramach zajęć prewencyjnych podczas takich zajęć chcemy naszą wiedzę przekazać jak największemu gronu młodzieży. Spotkanie odbyło się Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Piaseczno, która jest organizatorem cyklicznych spotkań z młodzieży i policjantów.

 

js