Aktualności

Zapraszamy Seniorów na sobotnie spotkanie "O bezpieczeństwie i nie tylko..."

Data publikacji 01.03.2018

3 marca w Szkole Podstawowej nr 5 w Piasecznie odbędzie się impreza dla seniorów, wieńcząca wspólną akcję Urzędu Miasta i Gminy Piaseczno oraz Komendy Powiatowej Policji o nazwie “Seniorze, strzeż się”. W trakcie spotkania każdy mieszkaniec będzie mógł również spotkać się ze swoim dzielnicowym. Serdecznie zapraszamy!

W ramach akcji przeprowadzono kilkadziesiąt spotkań z seniorami, w trakcie których docierano do seniorów z wiedzą jak ustrzec się przed wyłudzeniami pieniędzy metodą “na wnuczka” i “na policjanta”. Policjanci jako współrganizatorzy starali się jak najszerzej dotrzeć z informacją do osób starszych. Dzięki staraniom samorządu rozwieszono ponad 250 plakatów, przeprowadzona została akcja informacyjna w mediach, a także wysłano do mieszkańców ostrzeżenia za pomocą gminnego systemu powiadamiania SMS.

W czasie imprezy 3 marca odbędą się spotkania z dzielnicowymi, warsztaty z udzielania pierwszej pomocy na fantomach i zajęcia z samoobrony dla seniorów. Chętni skorzystać będą mogli z podstawowych badań medycznych oraz konsultacji z kominiarzami. Uczestnicy zajęć otrzymają odblaski a Piaseczyńskie Rady Seniorów będzie rozdawać Kartę Seniora. Na odwiedzających będzie czekać ciepły poczęstunek. Zapraszamy seniorów do Szkoły Podstawowej nr 5 przy ul. Szkolnej 14 w godz. 10.00-14.00.

Organizatorami wydarzenia są: Urząd Miasta i Gminy Piaseczno, Komenda Powiatowa Policji w Piasecznie oraz Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej. Serdecznie zapraszamy!