Aktualności

Nowe, bezpieczne przejście- uroczystość przy Szkole Podstawowej w Pamiątce

Data publikacji 27.02.2018

Dzięki staraniom władz samorządowych oraz policji, przy Szkole Podstawowej w Pamiątce oddano do użytku sygnalizację świetlną zwiększającą bezpieczeństwo nie tylko uczniów szkoły podczas przechodzenia przez drogę krajową numer 7. Wczorajszej uroczystości towarzyszyło również szkolenie, które poprowadzili policjanci zarówno w sali sportowej szkoły, jak i na samym przejściu.

Wczoraj przy udziale władz samorządowych w miejscowości Pamiątka w gminie Tarczyn dokonano uroczystego otwarcia przejścia dla pieszych z sygnalizacją świetlną. Nowoczesne rozwiązanie służące bezpieczeństwu uczniów pobliskiej szkoły i nie tylko to efekt wielomiesięcznych starań władz samorządowych i policji. Ogromny ruch jaki odbywa się na tej drodze łączącej Warszawę z Krakowem, był przeszkodą, którą kilka osób przypłaciło w tym miejscu życiem.

Podczas swojego wystąpienie Burmistrz Tarczyna Pani Barbara Galicz, wiele uwagi zwróciła właśnie na wzrost poziomu bezpieczeństwa i konieczną dalszą w tym kierunku edukację zarówno uczniów jak i osób dorosłych. Podsumowaniem wczorajszego dnia było szkolenie teoretyczne jak i praktyczne, które przeprowadził policjant z wydziału ruchu drogowego z Piaseczna aspirant Paweł Imiołczyk.

W uroczystości uczestniczyli również: Dyrektor Szkoły Pani Iwona Niepowska, Komendant Powiatowy Policji w Piasecznie mł.insp. Robert Chmielewski, Komendant komisariatu z Tarczyna podinsp. Marcin Stypiński, Komendant Straży Miejskiej z Tarczyna Pan Andrzej Toporkiewicz oraz kom. Jarosław Sawicki.

 

js