"Na wypadek" Kolejna osoba oszukana przez "fałszywą" policjantkę - Aktualności - KPP w Piasecznie

Aktualności

"Na wypadek" Kolejna osoba oszukana przez "fałszywą" policjantkę

Data publikacji 09.02.2018

Pomimo prowadzonej kampanii informacyjnej niemal codziennie kolejne osoby stają się ofiarami oszustów. Wczoraj 82- letnia mieszkanka Konstancina-Jeziorny przekazała pieniądze i biżuterię po tym jak jej córka spowodowała wypadek i fałszywa Pani „komendant” poinformowała, że trzeba zapłacić kaucję, by córka nie trafiła do więzienia. Oczywiście żadnego wypadku nie było, córka była w tym czasie w swojej pracy! Policjanci ponownie apelują: Prawdziwy Policjant Nie Zażąda Pieniędzy!

Policjanci na terenie całego powiatu przeprowadzają spotkania zarówno z seniorami, jak i pracownikami i kierownictwem banków. Wszystko to w celu zapobieżenia dalszym przestępstwom oszustw na fałszywego „policjanta” czy „wnuczka”.

Niestety mimo naszych apeli i działań profilaktycznych codziennie na terenie naszego powiatu ofiarami przestępców są kolejne osoby. Również wczoraj 83 letnia mieszkanka Konstancina- Jeziornej posłuchała podszywającej się pod policjantkę kobiecie i uwierzyła bez sprawdzenia, że jej córka miała wypadek, i śmiertelnie potraciła na przejściu dla pieszych człowieka!

Policjantka przedstawiająca się za komendantkę współczuła zaistniałej sytuacji, a by „pomóc” poinformowała, że trzeba zapłacić kaucję. Jeśli nie - córka trafi do więzienia.

Kobieta wypłaciła gotówkę w banku, i mimo ostrzeżeń pracownika, który zapytał by w żadnym wypadku pieniędzy nikomu nie przekazywała, to 83- latka kierując się odruchem serca przekazała oszczędności wraz z biżuterią śniademu mężczyźnie który zgłosił się jako kurier w jej mieszkaniu.

Policjanci wznawiają swój apel: Chcemy, by zdanie: „Prawdziwy policjant nigdy nie zażąda, byś wypłacił mu swoje pieniądze” na trwałe przeniknęło do świadomości społecznej. Powtarzajmy to rodzicom i dziadkom.

Niech ten temat stanie się elementem każdego, nie tylko rodzinnego spotkania.

Podzielmy się tymi informacjami z całą Polską!

Po prostu przekaż dalej: „Prawdziwy policjant nigdy nie zażąda, byś wypłacił mu swoje pieniądze”


 

js