Aktualności

Porozmawiajmy o bezpieczeństwie- zapraszamy seniorów i nie tylko na debatę społeczną

Data publikacji 02.02.2018

Policjanci wspólnie z władzami miasta i gminy Piaseczno zapraszają na cykl debat społecznych skierowanych szczególnie do seniorów. Tematem przewodnim będą niebezpieczeństwa związane oszustwami na tzw. fałszywego policjanta lub wnuczka. Pierwsze zaplanowane spotkanie odbędzie się 7 lutego o godzinie 12.00 w Centrum Kultury w Piasecznie. Serdecznie zapraszamy.

Na terenie Gminy Piaseczno odnotowano wzrost aktywności osób próbujących dokonać wyłudzeń i oszustw od seniorów popularną metodą “na wnuczka” i “na policjanta”.

Gmina Piaseczno wraz z Komendą Powiatową Policji w Piasecznie rozpoczęła wspólną akcję edukacyjną mającą na celu uświadomienie osobom starszym oraz ich otoczeniu niebezpieczeństwa, jakie im grozi. W ramach kampanii informacyjnej odbędzie się cykl spotkań z organizacjami senioralnymi oraz mieszkańcami, a także akcja informacyjna w mediach. To wszystko w ramach programu profilaktycznego "Porozmawiajmy o bezpieczeństwie, możesz mieć na nie wpływ".

Pierwsze spotkania odbędą się 7 oraz 13 lutego o godzinie 12.00 w Centrum Kultury w Piasecznie. Zapraszamy! A informacje o metodach działania oszustów, przekaż dalej! Niech cała Polska usłyszy i zapamięta: Prawdziwy policjant nigdy nie żąda, byś wypłacił mu swoje pieniądze"

js