Aktualności

Niech cała Polska usłyszy i zapamięta „Prawdziwy policjant nigdy nie zażąda, byś wypłacił mu swoje pieniądze”

Data publikacji 30.01.2018

Policjanci z Piaseczna poprzez swoje działania pragną powstrzymać falę oszustw, którymi ofiarami są osoby starsze. Tylko wczoraj kolejne małżeństwo straciło 100 000 złotych. Apelujemy w mediach, w kościołach i na organizowanych wspólnie z samorządem spotkaniach. Chcemy, by zdanie „Prawdziwy policjant nigdy nie zażąda byś wypłacił mu swoje pieniądze” usłyszał i zapamiętał każdy mieszkaniec naszego kraju! Przekaż to zdanie dalej. Niech cała Polska usłyszy! nie pozostawaj obojętnym!

Od miesięcy pracujemy nad najskuteczniejszą metodą dotarcia do mieszkańców, - by powstrzymać przestępstwo znane powszechnie jako oszustwo na „wnuczka”. Niestety dotychczasowe metody okazują się niewystarczające. Niemal codziennie kolejny mieszkaniec naszego powiatu jest atakowany przez oszustów i namawiany do wypłaty pieniędzy w pilnej sprawie . Dziś jest to opowiadana przeważnie starszym osobom bajka o rzekomych policyjnych działaniach, i dla ratowania zdeponowanych w banku pieniędzy trzeba je jak najszybciej wypłacić!! Niestety na taką historię co chwilę ktoś się nabiera i oddaje oszustom często oszczędności całego życia.

Kilka dni temu starsza kobieta zamówiła taksówkę i pilnie udawała się do banku po 50 000 złotych, bo „policjant” tak kazał! Jednak czujnością wykazał się piaseczyński taksówkarz, który słuchającej tej historii skontaktował się z Komendą Powiatową Policji w Piasecznie, co pozwoliło na uchronienie tej kobiety przed oszustwem. Kolejna kobieta przez ogrodzenie własnej posesji na żądanie „policjanta” wyrzuciła przez ogrodzenie na ulicę 30 000 złotych. A wczoraj wieczorem w gminie Lesznowola starsze małżeństwo fałszywym policjantom przekazało 100 000 złotych!

Policjanci z Piaseczna od wielu miesięcy prowadzą działania informacyjne, uświadamiające metody działania oszustów. Niestety sposób ten okazuje się niewystarczający. Mimo obecności w mediach, w ogłoszeniach podawanych z kościelnej ambony, plakatom i spotkaniom z seniorami organizowanymi we współpracy z władzami miasta i gminy Piaseczno, kolejne osoby stają się ofiarami oszustów.

Chcemy, by zdanie: „Prawdziwy policjant nigdy nie zażąda, byś wypłacił mu swoje pieniądze” na trwałe przeniknęło do świadomości społecznej. Powtarzajmy to rodzicom i dziadkom. Niech ten temat stanie się elementem każdego, nie tylko rodzinnego spotkania.

Policjanci z Piaseczna chcą tym hasłem podzielić się z całą Polską!

Po prostu przekaż dalej: „Prawdziwy policjant nigdy nie zażąda, byś wypłacił mu swoje pieniądze”


 

js