O bezpieczeństwie rozmawialiśmy z uczniami szkoły w Uwielinach - Aktualności - KPP w Piasecznie

Aktualności

O bezpieczeństwie rozmawialiśmy z uczniami szkoły w Uwielinach

Data publikacji 20.12.2017

Policjanci z powiatu piaseczyńskiego regularnie prowadzą działania profilaktyczne w placówkach oświatowych. W ramach programu „Kręci mnie bezpieczeństwo… przez cały rok szkolny” realizują spotkania z dziećmi i młodzieżą o różnorodnej tematyce. Ostatnio w takich zajęciach brali udział uczniowie szkoły podstawowej w Uwielinach w gminie Prażmów.

Systematyczne dostarczanie wiedzy i przypominanie zasad dotyczących bezpieczeństwa owocuje mniejszą liczbą nieprawidłowych zachowań. Wiedzą o tym policjanci, wychowawcy i wszystkie osoby, którym zależy na przeciwdziałaniu zagrożeniom w najbliższym otoczeniu. Taki cel ma również kampania MSWi A  pn.„Kręci mnie bezpieczeństwo… przez cały rok szkolny”.

W ramach działań profilaktycznych policjanci realizują spotkania w placówkach oświatowych na terenie całego powiatu i przekazują informacje ważne dla danej grupy wiekowej. Przedszkolaki i najmłodsi uczniowie szkół podstawowych zdobywają wiedzę z zakresu bezpieczeństwa na drodze. Młodzież dowiaduje się więcej o zagrożeniach płynących z sieci oraz o odpowiedzialności prawnej za niewłaściwe zachowania.

Spotkania o takiej właśnie tematyce zrealizowane zostały w Szkole Podstawowej w Uwielinach w gminie Prażmów. Asp. szt. Elżbieta Szymańska oraz kom. Jarosław Sawicki przypomnieli o zagrożeniach, na jakie narażone są osoby w różnych miejscach i sytuacjach, a przede wszystkim zagrożeniach jakie niesie ze sobą świat wirtualny. Uczniów przekonywano do ostrożnego i odpowiedzialnego zachowania.


 

js