Złym nawykom i uzależnieniom- powiedz NIE! - Aktualności - KPP w Piasecznie

Aktualności

Złym nawykom i uzależnieniom- powiedz NIE!

Data publikacji 17.11.2017

Złym nawykom i uzależnieniom powiedz nie! Już po raz siódmy w tym roku spotkaliśmy się z uczniami w ramach programu „Łączy nas sport nie narkotyki” Tym razem program poprowadziliśmy w Liceum im. Ireny Sendlerowej w Tarczynie. Ideą programu realizowanego przez piaseczyńskich policjantów i wybitnych sportowców jest propagowanie rozwoju osobowego i samodoskonalenia się, dającego siłę odrzucania negatywnych i groźnych zachowań dotykających młodzież wieku szkolnego.

W ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo”,  już po raz siódmy w tym roku szkolnym policjanci i sportowcy przeprowadzili zajęcia w ramach programu pod nazwą „Łączy nas sport nie narkotyki”. I nie chodzi nam tu wyłącznie o narkotyki, dopalacze czy alkohol. Pragniemy zachęcić wszystkich do aktywności fizycznej. Ideą programu jest też pomoc w „oderwaniu się” od komputera czy telefonu, co jest czasem problemem, a nawet uzależnieniem, które negatywnie wpływa na nasze zdrowie i relacje międzyludzkie. Na wszystkich tegorocznych zajęciach był z nami twórca programu Piotr Bąkowski- wielokrotny Mistrz Świata w kickboxingu.

W Tarczynie zajęcia odbyły się w Liceum Ogólnokształcącym im. Ireny Sendlerowej. Program współprowadzony jest przez piaseczyńską policję. Naszym głównym celem jest idea rozwoju osobowego i samodoskonalenia się, dającego siłę odrzucania negatywnych i groźnych zachowań dotyczących młodzieży wieku szkolnego.

W programie podzielonym na dwie części uczestniczyli oprócz Pana Piotra Bąkowskiego, także trener kickboksingu Pan Łukasz Jesionowski, policjant z piaseczyńskiej drogówki mł. asp. Paweł Zajc- mistrz i trener Aikido, dzielnicowi z Tarczyna st.sierż. Małgorzata Witak i asp.szt. Marek Dodacki oraz kom. Jarosław Sawicki.