Podejrzewanymi o włamanie do supermarketu okazali sie 16- latkowie - Aktualności - KPP w Piasecznie

Aktualności

Podejrzewanymi o włamanie do supermarketu okazali sie 16- latkowie

Data publikacji 17.11.2017

Policjanci z wydziału kryminalnego w Piasecznie ustalili sprawców nocnego włamania do sklewpu i kradzieży towarów o łącznej wartości ponad 5 000 złotych. Ze sklepu sprawcy wyjechali z trzema zapakowanymi wózkami. Część towaru już odzyskano, a do Policyjnej Izby Dziecka trafiło dwóch 16- latków.

Przed dwoma dniami w godzinach nocnych na terenie gminy Prażmów doszło do włamania do sklepu sieciowego znanej marki.

Sprawcy po sforsowaniu zamków dostali się do wnętrza, a łupem złodziei padły rożnego rodzaju słodycze, alkohole i papierosy. Z supermarketu sprawcy wyjechali wraz z trzema wypełnionymi po brzegi wózkami sklepowymi. Straty oszacowano na ponad 5 000 złotych.

Policjanci z wydziału kryminalnego w tej sprawie najpierw odnaleźli część skradzionego towaru, a następnie w dwóch różnych miejscach w ich ręce wpadli dwaj 16- latkowie podejrzewani o dokonanie tego przestępstwa.

Z uwagi na ich wiek zostali oni przewiezieni do Policyjnej Izby Dziecka. Do tej sprawy wczoraj wieczorem policjanci z Prażmowa zatrzymali jeszcze 14- letniego chłopaka, który również może mieć związek z tym zdarzeniem. Sprawa ta trafi teraz do sądu rodzinnego, który zadecyduje o ich dalszym losie.


 

js