Zatrzymane przy próbie wyłudzenia kredytu - Aktualności - KPP w Piasecznie

Aktualności

Zatrzymane przy próbie wyłudzenia kredytu

Data publikacji 15.11.2017

Funkcjonariusze z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją z Piaseczna, zatrzymali i osadzili w policyjnej celi dwie kobiety. Są one podejrzewane o próbę wyłudzenia kredytu na podstawie sfałszowanych dokumentów. Przestępstwo to zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 8.

Mundurowi w wyniku prowadzonych działań operacyjnych ustalili, że w jednej z placówek finansowych w Piasecznie prowadzone są czynności zmierzające do uzyskania kredytu przy użyciu sfałszowanych dokumentów.

Informacje o próbie oszustwa okazały się słuszne, podczas próby wyłudzenia policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją z Komendy powiatowej policji w Piasecznie zatrzymali dwie kobiety.

54 i 68 letnie kobiety zostały zatrzymane i osadzone w policyjnej celi. Z uwagi na charakter sprawy policjanci nie ujawniają szczegółów w tej sprawie. Jednak już dziś wiadomo, że te same kobiety kilka miesięcy temu w jednym z banków dokonały wyłudzenia dwóch kredytów również na podstawie sfałszowanych dokumentów. Sprawa ma charakter rozwojowy. Policjanci nie wykluczają w tej sprawie dalszych zatrzymań. Przestępstwo to zagrożone jest kara pozbawienia wolności do lat 8.

 

js