Aktualności

Zajęcia dla ponad 200 uczniów w ramach kampanii "Kręci mnie bezpieczeństwo"

Data publikacji 08.11.2017

Zagrożenia, odpowiedzialność prawna nieletnich i konsekwencje niebezpiecznych czynów były między innymi tematem spotkania policjantów, strażników miejskich i strażaków z uczniami Zespołu Szkół im. Szarych Szeregów w Tarczynie. A wszystko w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo”.

W ramach działań profilaktycznych związanych z kampanią „Kręci mnie bezpieczeństwo”  tym razem w Tarczynie odbyło się spotkanie dla ponad 200 uczniów klas gimnazjalnych i licealnych

Uczniowie Zespołu Szkół im. „Szarych Szeregów” gościli policjantów, strażników miejskich, komendanta Ochotniczej Straży Pożarnej oraz przedstawiciela MOPS. Policyjne część zajęć dla młodzieży dotyczyły odpowiedzialności prawnej nieletnich i zagrożeń, na które w swoim życiu mogą być narażeni gimnazjaliści i licealiści.

Podczas spotkania policjanci przedstawiali praktyczne przykłady czynów karalnych oraz zjawisk demoralizacji i wyjaśniali konsekwencje prawne takich zachowań. Uczniowie dowiedzieli się także jak unikać zagrożeń między innymi związanych ze spożywaniem alkoholu, używaniem narkotyków i dopalaczy, czy niewłaściwym korzystaniem z  sieci.

Ze strony policji w spotkaniu uczestniczyli: sierż. Małgorzata Witak, asp.szt. Maciej Piotrowski oraz kom. Jarosław Sawicki. Dyrekcji i kadrze pedagogicznej szkoły dziękujemy za zaproszenie i pomoc.

js